wtorek, Październik 23

Sprawiedliwy wyrok

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

15 września 2017 r., po siedmiu latach postępowań sądowych, dr med. Stanisław Rubkiewicz wygrał z bezdusznymi urzędnikami Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dwóch urzędników, z których żaden nie był lekarzem, przystąpiło do kontroli w Specjalistycznej Przychodni Fundacji Armii Krajowej. Zarzucili oni lekarzowi, że wypisuje recepty niezgodnie z dyrektywami NFZ. Gdy przychodził do niego pacjent 90-letni to nie wysyłał go na kolejne badania, aby w efekcie móc wypisać receptę lecz zaglądał do historii choroby, a były to choroby przewlekłe. NFZ zażądał od lekarza zwrotu należności za recepty.

Naczelny Sąd Lekarski zajął stanowisko przychylne lekarzowi. Sąd powszechny I instancji wydał wyrok przychylny lekarzowi. Jednak NFZ odwołał się do II instancji. 15 bm. odbyła się rozprawa przed składem sędziowskim XXVII Wydziału Cywilnego Odwoławczego Sądu Okręgowego w Warszawie o zapłatę..Sąd zważył racje stron i uwolnił lekarza od zapłaty za recepty. Sędzia – referent wskazał, że wyrok musi być m.in. sprawiedliwy. Lekarz niczego nie wziął dla siebie. Dbał o pacjentów. Teraz NFZ nie będzie miał podstaw do zakazywania wypisywania recept Stanisławowi Rubkiewiczowi.

Andrzej Rogiński

Udostępnij

About Author

3 komentarze

  1. ~100 預防高危致癌的 HPV 16、18 型號 (可減低 70 患子宮頸癌的風險) ~100 減低引致生殖器官濕疣 (俗稱「椰菜花」) 的 HPV 6、11 型的感染 (可減低超過 90 患生殖器官濕疣的風險) HPV4合1子宮頸癌疫苗 Gardasil HPV病毒會感染人類的皮膚及黏膜,一般會透過性接觸及親密的皮膚接觸而受到感染,是一種男性與女性都可能感染的常見病毒。可感染身體各個部位的HPV超過100種,當中有部份的HPV類型可影響生殖器部位,導致生殖器疣(genital warts) 、子宮頸細胞異常(abnormal cervical cells) ,甚至子宮頸癌 (cervical cancer)。 4合1 HPV 子宮頸癌疫苗,覆蓋4種高危HPV病毒:6、 11、16及18型(約70的子宮頸癌由HPV16和HPV18病毒引致),有助預防子宮頸癌、外陰癌、陰道癌及生殖器官濕疣

Zostaw komentarz