wtorek, Październik 23

100 litrów na stulecie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Po bardzo udanej zeszłorocznej akcji, przeprowadzonej wspólne z Urzędem Dzielnicy Ursynów „40 litrów na 40-lecie Ursynowa”, klub HDK PCK „Krewki Ursynów” rozpoczął kolejny cykl zbiórek krwi.

– W tym roku postawiliśmy sobie za cel zebranie 100 litrów krwi z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Patrząc na zeszłoroczne zaangażowanie mieszkańców jesteśmy przekonani, że krwiodawcy podzielą się z potrzebującymi dużo większą ilością tego najcenniejszego leku – mówi Jacek Okraszewski prezes „Krewkiego Ursynowa”

Aby zachęcić mieszkańców Ursynowa i okolicznych dzielnic do oddawania krwi Zarząd Krewkiego Ursynowa” przygotował specjalny rozkład jazdy krwiobusu na 2018 rok. Ma on przypominać mieszkańcom o terminach zbiórek, które z reguły odbywać się będą w każdą ostatnią sobotę miesiąca (nie dotyczy miesięcy: marzec i grudzień). – Rozkład jazdy przeznaczony jest zarówno dla obecnych jak i potencjalnych krwiodawców. Gorąco zachęcamy mieszkańców do umieszczenia go w widocznym miejscu w mieszkaniu (np. na lodówce) oraz do wprowadzenia dat zbiórek do kalendarzy w telefonach komórkowych – dodaje Tomasz Mazur, wiceprezes „Krewkiego Ursynowa”.

Rozkład można pobrać ze strony www.krewkiursynow.pl.

Krwiodawcy to wspaniali, wrażliwi ludzie o wielkich sercach, dlatego warto dołączyć do tego zacnego grona i wspólnie nieść pomoc potrzebującym.

Kolejną zbiórkę „Krewki Ursynów” w bieżącym miesiącu zaplanował na 24 lutego. Punktualnie o godzinie 10.00 na przystanku pod Urzędem Dzielnicy Ursynów pojawi się krwiobus linii K18 i o godzinie 15.00 odjedzie, aby zakończyć kurs w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na ul. Saskiej.

Więcej informacji o działalności ursynowskiego klubu znajdziecie na stronie internetowej klubu oraz na www.facebook.com/krewkiursynow/

Maciej Mackiewicz, członek zarządu Klubu HDK PCK „Krewki Ursynów”

Udostępnij

About Author

4 komentarze

  1. Is “Silhouette Soft” the new Botox?Cindy Crawford’s doctor launches new anti-ageing procedure which uses dissolvable thread to beat wrinkles. @ 察爾斯大夫 美麗殿堂 Dr. Charles Meridien Palace :: 痞客邦 :: Is “Silhouette Soft” the new Botox?Cindy Crawford’s doctor launches new anti-age

  2. I?¦ll immediately grab your rss as I can not in finding your email subscription link or newsletter service. Do you have any? Kindly permit me recognize in order that I may subscribe. Thanks.

  3. Ellanse洢蓮絲(依戀詩)是一款荷蘭與英國共同研發的的新型真皮填充劑,是由30的25-50微米(µm)的聚己內酯(polycaprolactone, PCL)完美微型正圓晶球,以及70的PBS-生物降解材料(carboxymethylcellulose, CMC)製成的凝膠體,這些成分都是通過FDA(美國食品藥品監督管理局)和歐洲CE認證的安全成分,在人體內水分和二氧化碳作用下可以完全被分解吸收和排出的安全物質,對人體不會產生過敏反應,因此治療前不需經過敏檢測,在使用上幾乎不產生副作用。

Zostaw komentarz