wtorek, Październik 23

Darmowa taksówka dla seniora?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W listopadzie 2017 r. złożyłem interpelację do prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz w sprawie zapewnienia dwóch darmowych przejazdów taksówką w miesiącu, każdemu z seniorów, który ukończył 70 lat.

Moja inicjatywa wynikała z uważnego śledzenia nowego programu socjalnego skierowanego do seniorów, który uruchomiono w październiku, w Poznaniu, gdzie w ramach programu wsparcia dla seniorów wprowadzono „Taksówkę dla seniora”. Założeniem było zwiększenie poczucie bezpieczeństwa najstarszych mieszkańców miasta. Chodzi tu zarówno o bezpieczeństwo przed złodziejami, gdy senior jest zmuszony do wizyty w urzędzie i opłacenia rachunków, jak i o bezpieczeństwo komunikacyjne w dni, gdy jest gorsza pogoda lub jest słabsze samopoczucie. Wtedy Miasto zapewnia bezpłatne usługi transportowe dla seniorów, którzy skończyli 70. rok życia. Dzięki temu mogą dojechać taksówką do urzędu, lekarza -specjalisty czy na groby bliskich. Poznań zapewnił takie dwa przejazdy w miesiącu dla każdego seniora, który ma 70 lat i zarejestruje się w miejskiej bazie osób zainteresowanych korzystaniem z taksówki. Zgodnie z procedurą, aby zamówić darmową taksówkę senior najpierw musi zadzwonić na infolinię Biura Poznań Kontakt, gdzie sprawdzają, czy nie korzystał z przejazdów w danym miesiącu, a następnie wysyłają pod wskazany adres taksówkę, która za darmo przewozi go w rejon urzędu, do lekarza.

W związku z powyższym zaproponowałem Pani Prezydent, aby uruchomić taki sam program w Warszawie. Z tego udogodnienia seniorzy po 70 roku życia będą mogli skorzystać dwa razy w miesiącu. Dzięki poparciu radnych miasta Doroty Grupińskiej-Malinowskiej i Aleksandry Gajewskiej udało się zainteresować sprawą Tomasza Pactwę – dyrektora Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu M. St. Warszawy. Spodziewam się rozpoczęcia prac nad wdrożeniem programu „Taksówka dla seniora”. W tej chwili, z uwagi na problem z przesunięciem środków budżetowych w ciągu roku, proponowane jest rozwiązanie pośrednie, tzn. przejazdy będą ilościowo ograniczone i częściowo odpłatne. Jednak mają być dostępne nie tylko dla seniorów powyżej 70 roku życia, ale też dla osób z niepełnosprawnościami. Pilotażowo projekt ma ruszyć w drugim kwartale roku, a po trzech miesiącach radni miasta zdecydują na podstawie zebranych analiz czy projekt będzie rozszerzany i zmieniany.

Osobiści uważam, że takie wsparcie ze strony Miasta jest niezbędne dla seniorów, którzy są mieszkańcami Warszawy, z uwagi na fakt, że są takie dni, gdy seniorzy są bezradni w walce z własnymi słabościami, a nie stać ich na przejazd taksówką.

Daniel Łaga, radny Dzielnicy Śródmieście (PO)
daniellaga@interia.pl

Udostępnij

About Author

3 komentarze

  1. 他們回來了!2018強勢復出的歌手 Marie Claire (HK) Edition 他們有些為了生小孩,有些轉行發展,有些有傷在身…..因為種種原因,一個個熟悉的名字選擇暫別樂壇。大家等到頸也長了,終於傳出他們的好消息—在2018年強勢回歸!來看看他們未來有甚麼新搞作! 謝

  2. 我們採用國際及美國食品及藥物管理局FDA認可的CO2 激光儀 LUTRONICS® SPECTRA SPR, 具安全性, 準確度高 . 二氧化碳激光可安全地去除皮膚上的癦痣、肉粒、疣、老人斑等問題。此激光的幼細光束可準確及直接地將要去除的組織氧化,過程快捷,傷口細小及乾淨,對周圍的皮膚傷害減至最少。一般1-2次就可永久去除。

Zostaw komentarz