środa, Październik 17

Rada Warszawy wezwana do usunięcia naruszenia prawa

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bogdan Żmijewski i Andrzej Rogiński wystąpili do Rady m. st. Warszawy z wezwaniem o usunięcie naruszenia prawa w ustaleniach statutu m. st. Warszawy, celem jego poprawienia i doprowadzenia do zgodności z prawem.

Główne zarzuty dotyczą niezgodności z prawem zasad gospodarki mieniem, nieprzekazania dzielnicom zadań określonych w ustawie o ustroju m. st. Warszawy oraz braku transparentności działań Rady Miasta, a wręcz ich bezprawności przez nierealizowanie norm ustawowych demokratycznego państwa prawa.

Ponadto skarga wykazuje, że część zadań powierzonych statutem miasta dzielnicy wykracza poza upoważnienia ustawowe rady miasta, czyli jest bezprawna. W konsekwencji między innymi z tego powodu bezprawne są uchwały Rady m. st. Warszawy w sprawie nadania dzielnicom statutów oraz przekazania kompetencji.

Wezwanie o usunięcie prawa tymi uchwałami jest przygotowywane przez ekspertów i prawników i wkrótce będzie złożone.

Jeśli rada miasta nie poprawi powyższych uchwał w ciągu miesiąca, to zostanie złożona skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, celem uchylenia bezprawnych ustaleń zawartych w tych uchwałach.

Ponadto zostaną złożone wnioski do Wojewody, Prokuratora i Rzecznika Praw Obywatelskich, by w trybie nadzoru zaskarżyli te uchwały do sądu administracyjnego, celem doprowadzenia ich do zgodności z prawem, tj. by sąd uchylił bezprawne zapisy i by przeprowadzono kontrolę co do skutków prawno-finansowych wynikających z obecnego stanu prawnego, który w szczególności powoduje, że są wydawane decyzje administracyjne przez organy nieuprawnione, a to oznacza ich nieważność. To samo dotyczy nieuprawnionego dysponowania mieniem przez dzielnice oraz łamania prawa pracy przez wykonywanie go przez osoby nieuprawnione.

Skargę na statut miasta zamieszczamy na niniejszej stronie.
Zobacz PDF

Bezpartyjni Samorządowcy

Udostępnij

About Author

52 komentarze

  1. 防曬粉 BB粉底霜 亮麗柔滑打底乳液 亮麗柔滑控油打底乳液 有機幹細胞修護CC霜 潤澤防曬底霜 礦物質潤澤慕斯 礦物質奇幻粉餅 礦物質蜜粉 完美礦物粉底 控油定妝蜜粉 高清控油粉餅 控油蜜 保濕滋潤噴霧 有機抗氧爽膚噴霧 有機抗敏保濕

  2. 激光是單一波段的光能 , 在同一時間發射 , 光線能量較為集中 , 能深入皮膚打擊患處之異常色素或血管 , 溫和地刺激皮膚內的骨膠原更生, 新生的骨膠原令您的膚質光澤柔嫩 , 煥然一新 , 抗老效果顯著。有效治療色斑(雀斑 , 太陽斑 , 咖啡斑 , 太田痣 , 紋身) , 血管問題 (葡萄色斑 , 微絲血管擴張) , 膚色不均 , 皮膚鬆弛 , 毛孔粗大 治療後皮膚會出現短暫的紅腫 , 要注意防曬及遵照醫生指示護理皮膚

  3. you’re in reality a excellent webmaster. The website loading pace is incredible.

    It seems that you’re doing any distinctive trick.
    Moreover, The contents are masterpiece. you
    have performed a wonderful job on this topic! http://cado789.com

  4. 有關抽脂手術、自體脂肪移植、自體脂肪注射、全臉補脂、自體脂肪隆乳等一些詳細敘述或似是而非或有爭議的事項。

Zostaw komentarz