piątek, Marzec 22

Wieści

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Targi

W dniach 16, 17 i 18 marca w dolnej hali „Warszawianki” przy ul. Piaseczyńskiej 71 odbędą się Targi Medycyny Naturalnej, Kosmetyki, Kamieni, Jubilerstwa. Czynne będą w piątek w godz.. 111.00 – 19.00, w sobotę w godz. 10.000 – 19.00 i w niedzielę w godz. 10.00 – 17.00.  Dojazd do ul. Piaseczyńskiej najlepiej od ul. Dolnej. Pieszo zejść można też od górnej hali „Warszawianki” od strony ul. Merliniego i Puławskiej.

Galeria Tesco Ursynów

Radni dzielnicowi i warszawscy PO, na czele z Robertem Kempą, burmistrzem Ursynowa, tuż przed rozpoczęciem sesji Rady Warszawy apelowali o takie zapisy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, które zminimalizują wielkość przyszłej handlowej Galerii Tesco na Kabatach.

Wsparcie dla powstańców

1 marca Rada Warszawy zdecydowała, przez aklamację, o przyznaniu powstańcom warszawskim dożywotnich nagród finansowych w kwocie 3888 zł rocznie, wypłacanych po 1944 zł, dwa razy do roku. Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego, od grudnia 2017 r. apelowała o przyznanie nagród wszystkim żyjącym powstańcom warszawskim.

Kładka przez Wisłę

2 marca podpisano umowę na projekt budowlany pierwszego warszawskiego mostu pieszo-rowerowego, który w 2020 r. połączy brzegi Wisły na wysokości ul. Karowej i S. Okrzei.

 Ignacy J. Paderewski

12 marca o godz. 12 w Forcie Sokolnickiego odbędzie się wykład nt. lgnącego Jana Paderewskiego. W galerii „Przystanek” na ogrodzeniu parku Żeromskiego do 22 maja będzie można oglądać wystawę obrazującą dokonania tego wybitnego wirtuoza i polityka.

 Na Twardej oświata i kultura

Rada Warszawy podjęła uchwałę o zamiarze przeniesienia na ul. Twardą ośrodka z ul. Zakroczymskiej. Budynek szkolny przy ul. Twardej nigdy nie został wydany właścicielowi roszczeń. Ośrodek przy ul. Zakroczymskiej jest placówką specjalistyczną, w której uczą się dzieci i młodzież z poważnym niedosłuchem oraz z afazją z całej Warszawy. Dodatkowo, władze dzielnicy proponują w tym miejscu budowę nowego obiektu, który stałby się przyszłą siedzibą Młodzieżowego Domu Kultury „Muranów” oraz Domu Kultury „Śródmieście” prowadzonych przez Dzielnicę Śródmieście.

Szkoła na Odolanach

Dzielnica Wola uzyskała właśnie prawomocną decyzję o lokalizacji celu publicznego dla budowy szkoły podstawowej przy ul. Karlińskiego na Odolanach. Dzięki temu działka została zabezpieczona przed ewentualnym zwrotem. Dzielnica wystąpiła już do Biura Architektury i Planowania Przestrzennego o wytyczne projektowe dla przyszłej szkoły.

Remont kościoła

Kościół św. Trójcy przy pl. Małachowskiego 1 należy do najwspanialszych zabytków architektury w Warszawie. Parafia ewangelicko-augsburska, w związku z przypadającymi w 2017 r. obchodami 500-lecia reformacji, podjęła trud przeprowadzenia remontu świątyni. Pracom poddano wnętrze kościoła oraz kopułę, które poza doraźnymi naprawami od czasu odbudowy w latach 1949–1957 nie przechodziły całościowego remontu. Jego przeprowadzenie było możliwe dzięki uzyskaniu przez parafię dotacji m.st. Warszawy na remont zabytków.

Udostępnij

About Author