wtorek, Luty 19

Sezam znów otwarty

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Andrzej Rogiński

W środę, 6 czerwca o godz. 13.00 do nowego Sezamu u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej weszli pierwsi klienci.

Przypominam, że Spółdzielczy Dom Handlowy Sezam został otwarty 11 października 1969 r. Budynek posiadał witryny wyłącznie w części parterowej oraz aluminiowe elewacje. Prowadzono w nim sprzedaż artykułów przemysłowych, gospodarstwa domowego. W samie na parterze sprzedawano artykuły spożywcze. Sezam cieszył się ogromną popularnością. W dobudowanej części budynku od strony ul. Świętokrzyskiej w 1992 r. otwarto pierwszą w Polsce restaurację McDonald’s. Po 45. latach działalności Sezam został zamknięty 10 sierpnia 2014 r. Dwadzieścia dni później w Wilanowie przy al. Rzeczypospolitej 14 u zbiegu z ul. Oś Królewska otwarto sklep „Sezam”. Rozbiórka starego obiektu rozpoczęła się w listopadzie 2014 r.

Otwarcie nowego sklepu, na rok przed jubileuszem 150-lecia tej Spółdzielni, jest pięknym prezentem dla warszawiaków. To kolejny dowód, że spółdzielcza gospodarka jest bardzo dobra pod warunkiem, że ustawodawca nie przeszkadza i jest dobre zarządzanie.

– Potrzeba było wyjątkowo dużej odwagi, żeby zrealizować skomplikowane przedsięwzięcie w tak ważnym dla Warszawy miejscu i tchnąć w nie nowe życie. Jestem dumna, że dzięki współpracy dwóch polskich firm – Społem WSS Śródmieście i BBI Development S.A. oddajemy do użytku naszą wizytówkę. W chwili otwarcia Sezamu w 1969 r. był to nasz najnowocześniejszy sklep. Obecnie również wkładamy wiele pracy, żeby spełnić wymagania współczesnych klientów. Nie mogliśmy wymarzyć sobie większego prezentu na przyszłoroczny jubileusz 150-lecia naszej Spółdzielni – powiedziała Anna Tylkowska, prezes Zarządu Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Społem Śródmieście.

Ogromnym walorem nowego Sezamu jest bezpośrednie sąsiedztwo z krzyżującymi się w tym miejscu liniami metra. Jedno z wyjść stacji metra na poziomie – 1 prowadzi wprost do  Sezamu.

Wspólnikami spółki Zarządzanie Nowy Sezam są: BBI Development i Społem WSS Śródmieście, która zarządza całym Centrum Marszałkowska. Oprócz sklepu spożywczego Sezam Spółdzielnia, Centrum Marszałkowska oferuje na dwóch poziomach o łącznej powierzchni 3400 m kw. m.in. doskonale zaopatrzoną drogerię Natura, kwiaciarnię Aga Flowers, salon odzieżowy Eleganza, Inmedio, restaurację z rolkami sushi, salon kosmetyczno-fryzjerski, punkt z akcesoriami AGD.

Projekt Nowego Sezamu wykonała pracownia Juvenes, należąca do firmy BBI Development S.A. Deweloper na podstawie umowy ze „Społem” WSS Śródmieście zajęła się budową 10-kondygnacyjnego budynku Centrum Marszałkowska z  lokalami handlowo-usługowymi w podziemiu, galerią sklepów w części naziemnej oraz pomieszczeniami biurowymi na wyższych kondygnacjach o łącznej powierzchni prawie 17 000 m². Swoim kształtem budynek będzie przypominał literę S (jak Sezam). Zakończenie realizacji projektu planowane jest na koniec 2017 r.

Fot. Andrzej Rogiński

Udostępnij

About Author