niedziela, Listopad 18

Bieg Ursynowa

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W 12. Biegu Ursynowa 16 czerwca 2018 r.  wystartowało 2000 zawodników. Zorganizowany został z inicjatywy Dzielnicy Ursynów a jego wykonawcą była Fundacja „Maraton Warszawski”.

Yared Shegumo z wynikiem 14 minut i 27 sekund oraz Renata Pliś z czasem 16 minut i 33 sekund zwyciężyli w 12. Biegu Ursynowa sięgając zarazem po złote medale Otwartych Mistrzostw Polski w biegu ulicznym na 5 km.

Na podium zawodów i Mistrzostw Polski stanęli również Mateusz Demczyszak (00:14:28) oraz Damian Kabat (00:14:30). Wśród Pań srebro zdobyła Ewa Jagielska (00:16:36), a brąz – Monika Kaczmarek (00:16:37).

W klasyfikacji zawodników na wózkach inwalidzkich z napędem ręcznym pierwsze miejsce zajął Witold Misztela (00:16:49), drugie Mariusz Wronkowski (00:20:32), a trzecie Jakub Ostasz (00:21:28).

Otwarte Mistrzostwa Polski – mężczyźni
1. Yared Shegumo – 00:14:27
2. Mateusz Demczyszak – 00:14:28
3. Damian Kabat – 00:14:30
4. Emil Dobrowolski – 00:14:32
5. Patryk Stypułkowski – 00:14:52
6. Łukasz Oskierko – 00:14:53
7. Artur Olejarz – 00:15:03
8. Paweł Pankratow – 00:15:04
9. Paweł Ochal – 00:15:07
10. Jacek Wichowski – 00:15:13

Otwarte Mistrzostwa Polski – kobiety
1. Renata Pliś – 00:16:33
2. Ewa Jagielska – 00:16:36
3. Monika Kaczmarek – 00:16:37
4. Aleksandra Lisowska – 00:16:42
5. Beata Lupa – 00:16:55
6. Karolina Pilarska – 00:16:56
7. Monika Jackiewicz – 00:17:03
8. Maria Sławik – 00:17:07
9. Sabina Jarząbek – 00:17:17
10. Angelika Mach – 00:17:23

Klasyfikacja generalna biegaczy – mężczyźni
1. Yared Shegumo (POL) – 00:14:27
2. Mateusz Demczyszak (POL) – 00:14:28
3. Damian Kabat (POL) – 00:14:30
4. Emil Dobrowolski (POL) – 00:14:32
5. Abderrahim Elasri (MAR) – 00:14:43
6. Patryk Stypułkowski (POL) – 00:14:52
7. Łukasz Oskierko (POL) – 00:14:53
8. Artur Olejarz (POL) – 00:15:03
9. Paweł Pankratow (POL) – 00:15:04
10. Paweł Ochal (POL) – 00:15:07

Klasyfikacja generalna biegaczek – kobiety
1. Renata Pliś (POL) – 00:16:33
2. Ewa Jagielska (POL) – 00:16:36
3. Monika Kaczmarek (POL) – 00:16:37
4. Aleksandra Lisowska (POL) – 00:16:42
5. Valentyna Kiliarska (UKR) – 00:16:52
6. Beata Lupa (POL) – 00:16:55
7. Karolina Pilarska (POL) – 00:16:56
8. Monika Jackiewicz (POL) – 00:17:03
9. Maria Sławik (POL) – 00:17:07
10. Sabina Jarząbek (POL) -00:17:17

W klasyfikacji zawodników na wózkach inwalidzkich z napędem ręcznym zwyciężyli:
1. Witold Misztela – 00:16:49
2. Mariusz Wronkowski – 00:20:32
3. Jakub Ostasz – 00:21:28

 

Udostępnij

About Author

Comments are closed.