środa, Czerwiec 26

Nowe placówki  oświatowe

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dzielnica Ursus

Warszawskiej inauguracji roku szkolnego 2018/2019 w Ursusie towarzyszyły uroczyste otwarcia nowych placówek oświatowych. Po dwóch latach budowy do użytku oddane zostały Szkoła Podstawowa nr 360 przy ulicy Dzieci Warszawy 42 oraz nowoczesne skrzydło przedszkola „Gąski Balbinki” przy ulicy Balbinki 1. W uroczystych otwarciach uczestniczyły m.in. władze dzielnicy Ursus na czele z burmistrz Urszulą Kierzkowską oraz jej zastępcami Wiesławem Krzemieniem oraz Kazimierzem Sternikiem.

Szkoła Podstawowa nr 360

Szkoła Podstawowa przy ul. Dzieci Warszawy, wybudowana na zlecenie i ze środków Urzędu Dzielnicy Ursus, to nowoczesny kompleks z doskonale wyposażonymi pracowniami, dwiema salami sportowymi, wielofunkcyjnymi boiskami i placami zabaw. Budynek został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.  Zastosowano tu szereg nowoczesnych rozwiązań, m.in. specjalne sufity tłumiące dźwięk, amortyzujące podłogi w salach sportowych, system solarów wytwarzających energię do podgrzewania wody czy instalację, która odzyskuje tzw. wodę szarą wykorzystywaną do spłukiwania toalet. Koszt inwestycji wyniósł 34 mln zł.

–  Od pomysłu do pierwszego dzwonka w nowej szkole minęły trzy lata. W 2015 roku obiecaliśmy, że przy Dzieci Warszawy 42 powstanie szkoła na miarę XXI wieku i dziś tę obietnicę realizujemy. Oddanie do użytku dla uczniów z dzielnicy Ursus jednej z najnowocześniejszych szkół w Warszawie to dla mnie duża radość i  osobista satysfakcja  – powiedziała podczas otwarcia nowo wybudowanej Szkoły Podstawowej nr 360 Urszula Kierzkowska, burmistrz Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy.

Przedszkole „Gąski Balbinki”

Przedszkole nr 200 przy ul. Balbinki 1 to obecnie jedna z najnowocześniejszych  placówek przedszkolnych w dzielnicy Ursus. Podobnie jak w budynku szkoły tutaj także zastosowano nowatorskie rozwiązania, m.in. elektryczne żaluzje czy akustyczne sufity, które zmniejszają odczuwalny poziom hałasu w budynku.

Do dyspozycji dzieci oddane zostały oddziały z salami zajęć, łazienkami, prysznicami, kącikami zabaw, a nawet oddzielnymi sypialniami. Stare skrzydło przedszkola zostało przebudowane i dostosowane do nowej infrastruktury. Przedszkolaki mogą korzystać z zewnętrznego placu zabaw, ogrodu zimowego oraz specjalnej sali ćwiczeń dla edukacji sensorycznej. Unowocześniony został także blok żywienia, który dostosowano do obsługi większej liczby dzieci.

Nowe skrzydło budynku to dodatkowa przestrzeń, która kolorami zachęca do zabawy i nauki. Przebudowa placówki i budowa nowego skrzydła przedszkola o powierzchni 440 m kw. odbyła się kosztem 7,5 mln zł. Dzięki inwestycji aż o 75, została zwiększona liczba miejsc dla przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat.

Inwestycje oświatowe to kluczowe zagadnienie, na którym w obecnej kadencji skupiły się władze Ursusa. Dzięki nowo powstałym placówkom wszystkie dzieci z Ursusa znalazły miejsce w szkołach i przedszkolach na terenie Dzielnicy.

Udostępnij

About Author