niedziela, Lipiec 5

Bezpartyjni Samorządowcy – ogólnopolscy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy uzyskał status ogólnopolskiego komitetu wyborczego – zarejestrowaliśmy bowiem listy wyborcze do 62 okręgów wyborczych do sejmików wojewódzkich, z ogólnej liczby 85 w całym kraju, przy czym w każdym województwie zarejestrowaliśmy listę wyborczą do sejmiku w co najmniej jednym okręgu. Zarejestrowaliśmy około 450 kandydatów do sejmików i około 300 kandydatów do rad powiatów, a współpracujące z nami komitety lokalne zarejestrowały w całym kraju setki kandydatów do rad miejskich i gminnych. Należy dodać, że KWW Bezpartyjni Samorządowcy wystawia też pod swoją marką wielu bezpartyjnych kandydatów na prezydentów dużych miast, jak Warszawa, Łódź, Wrocław, Szczecin, Zielona Góra, Radom, ale też kandydatów na prezydentów i burmistrzów w wielu mniejszych ośrodkach, jak Nowy Sącz, Suwałki, Lubin, Bolesławiec, czy Sochaczew.

Oznacza to istotną zmianę jakościową w stosunku do sytuacji sprzed 4 lat, gdy w kilku województwach zostały co prawda zarejestrowane bezpartyjne komitety wyborcze w wyborach do sejmików, ale pod różnymi nazwami (m.in. KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa). Pamiętamy, że strategia polegająca na działaniu w rozproszeniu nie przełożyła się wówczas na sukces wyborczy. W tegorocznej kampanii samorządowej KWW Bezpartyjni Samorządowcy będzie uczestniczyć na równych prawach z partiami politycznymi i koalicjami partii politycznych, wszystkie nasze listy wyborcze otrzymają jeden z pierwszych numerów, wykorzystamy bezpłatny czas antenowy w mediach publicznych itd.

Naszym kandydatem na urząd Prezydenta m.st. Warszawy jest Sławomir Antonik, bezpartyjny burmistrz Dzielnicy Targówek, inżynier, prawnik i menedżer, który pełni ten urząd od 6 lat (wcześniej był zastępcą burmistrza). To osoba o bardzo dużej wiedzy i doświadczeniu w zarządzaniu w ramach struktury samorządowej w Warszawie. Żaden z kandydatów na prezydenta Warszawy zgłoszonych przez partie polityczne nie posiada takiej jak on wiedzy ani doświadczenia. Osoby te nigdy nie pracowały w samorządzie terytorialnym – jeśli zostaną wybrane, będą musiały się uczyć samorządu od zera, albo poddadzą się woli urzędników, których zatrudnią w Gabinecie Prezydenta Miasta, w kluczowych biurach i zarządach komunalnych.

W Warszawie zarejestrowaliśmy kandydatów do Sejmiku Mazowieckiego i do Rady m.st. Warszawy we wszystkich okręgach wyborczych, przy czym listy do rady miasta złożyliśmy do rejestracji, jako pierwsi w Warszawie. KWW Bezpartyjni Samorządowcy wystawił też kandydatów do rad 6. dzielnic Warszawy (Mokotów, Wilanów, Śródmieście, Ochota, Praga Południe i Wawer), a w 8. dzielnicach jest w sojuszu z lokalnymi komitetami wyborczymi – oto ich nazwy:

Bemowo – Komitet Wyborczy Wyborców Wybieramy Bemowo z J. Dąbrowskim i BWS

Białołęka – Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Inicjatywa Mieszkańców Białołęki

Bielany – Komitet Wyborczy Stowarzyszenia „Razem dla Bielan”

Praga Północ – Komitet Wyborczy Wyborców Kocham Pragę

Targówek – Komitet Wyborczy Wyborców „Mieszkańcy Bródna-Targówka-Zacisza”

Ursus – Komitet Wyborczy Stowarzyszenie Obywatelskie w Ursusie

Ursynów – Komitet Wyborczy Projekt Ursynów – Lokalnie Najlepsi

Włochy – Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota Mieszkańców Dzielnicy Włochy

W pozostałych dzielnicach rozmowy o współpracy z lokalnymi komitetami są w toku.

Nasze listy wyborcze odzwierciedlają pełen przekrój społeczny aktywnych mieszkańców Warszawy, kobiet i mężczyzn, ludzi z dużym doświadczeniem i młodych, którzy nie działają w naszym mieście w strukturach partii politycznych, lecz w komitetach lokalnych, stowarzyszeniach, fundacjach, samorządzie spółdzielczym, czy radach osiedli. Bezpartyjni stanowią bowiem ponad 98 % ogółu mieszkańców Warszawy.

Należy dodać, że pierwszy impuls do utworzenia KWW Bezpartyjni Samorządowcy w Warszawie dały lokalne organizacje zrzeszające bezpartyjnych samorządowców w poszczególnych dzielnicach naszego miasta – część z nich działa pod lokalną nazwą od wielu lat. W chwili obecnej nasz sojusz z lokalnym komitetem wyborczym oznacza poparcie KWW Bezpartyjni Samorządowcy, jako organizacji ogólnopolskiej, dla konkretnej bezpartyjnej listy wyborczej do rady dzielnicy, a z drugiej strony – zapewnia wsparcie od lokalnych kandydatów na radnych dzielnic dla kandydatów Bezpartyjnych Samorządowców do Sejmiku, na urząd Prezydenta miasta i do Rady m.st. Warszawy.

 

Warszawski samorząd terytorialny nie może zostać, kolejny raz, zawłaszczony przez działaczy partyjnych. Dlatego prosimy o aktywne wsparcie naszych kandydatów, bezpartyjnych samorządowców, do Rady m.st. Warszawy, na Prezydenta Miasta, do Sejmiku Mazowieckiego, a także kandydatów zgłoszonych przez nas i organizacje sojusznicze w wyborach do rad dzielnic – zarówno w okresie kampanii wyborczej, jak i na kartach do głosowania w dniu wyborów.

Wojciech Matyjasiak, szef Sztabu Wyborczego w Warszawie KWW Bezpartyjni Samorzadowcy

Udostępnij

About Author