poniedziałek, Kwiecień 19

Jak grzyby po deszczu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Władysław Adamski

Jak grzyby po deszczu powstają na Bielanach hale sportowe. Mają one zostać zamontowane  na  szkolnych boiskach w różnych częściach dzielnicy. Modernizacja infrastruktury sportowej przy szkołach to jedno z priorytetowych zadań, które postawił sobie kilka lat temu Grzegorz Pietruczuk, odpowiadający za sport zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany. Nowe hale pneumatyczne pojawią się nad boiskami  szkolnymi przy ulicy Kochanowskiego, Szegedyńskiej, Aspekt oraz przy ulicy Zuga. – Tworzenie przestrzeni dla rozwoju najmłodszych mieszkańców naszej dzielnicy staje się faktem – ocenia Grzegorz Pietruczuk. – Dzięki nowym obiektom zajęcia z wychowania fizycznego nie będą odbywać się  na korytarzach, a w normalnych i cywilizowanych warunkach.

Hale pneumatyczne będą montowane jesienią i mają służyć młodzieży do wiosny. Potem  będą składane. Proces montażu i demontażu trwa zaledwie jeden dzień. Korzystanie z boisk nie jest zatem w żaden sposób ograniczane. Kopuła hali chroni również nawierzchnię płyty boiska przed działaniem mrozu i opadów.

–  Hale pneumatyczne doskonale się sprawdzają – dodaje Grzegorz Pietruczuk. –  Dowodem są montowane w poprzednich latach obiekty zarządzane przez CRS Bielany. Ogromne zainteresowanie ze strony użytkowników potwierdziło, że stworzenie warunków do całorocznego korzystania z boisk jest  oczekiwanym i dobrym rozwiązaniem.

Dodajmy, że z samego tylko „Orlika”, którym administruje CRS, skorzystało w ubiegłym roku ponad 24 tysiące osób. Wydaje się, że nowe obiekty powinny cieszyć się równie dużym zainteresowaniem. Tym bardziej, że jak zapewnił nas burmistrz Pietruczuk, przewidziano pakiet bezpłatnych godzin, umożliwiający darmowe wejście także mieszkańcom.

Udostępnij

About Author