środa, Czerwiec 26

Ochota

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wybory samorządowe 2018

Marcin Kalicki

Mieszkańcy Ochoty wybrali w niedzielnych wyborach samorządowych 23 dzielnicowych radnych. Najwięcej głosów zyskali kandydaci Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska – 10. W Radzie zasiądą również przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości (6 mandatów), Ochockiej Wspólnoty Samorządowej (4) i Stowarzyszenia Ochocianie (3).

Dzielnica podzielona została na trzy okręgi wyborcze: Stara Ochota, Szczęśliwice i Rakowiec. Najwięcej niespodzianek było w okręgu nr 1. Do Rady Dzielnicy nie dostali się m.in.: dotychczasowy przewodniczący Witold Karol Dzięciołowski, wiceburmistrz Grzegorz Wysocki czy radny Marek Krukowski. Trzy mandaty na Starej Ochocie wywalczyła Koalicja Obywatelska, dwa Prawo i Sprawiedliwość, a po jednym Ochocka Wspólnota Samorządowa i Ochocianie. Mieszkańców w nowej kadencji reprezentować będą: Ewa Kacprzak-Szymańska, Agata Małgorzata Solecka, Jan Pluta, Łukasz Tadeusz Kwaśniewski, Agata Małgorzata Nowacka, Aleksander Adam Kopiński i Dorota Stegienka.

W obszarze Szczęśliwice wybranych zostało ośmioro radnych, z czego troje: Lech Barycki, Sylwia Anna Mróz i Anna Alicja Chojnacka to przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej. Po dwóch radnych wprowadziły komitety: Prawa i Sprawiedliwości – Seweryn Damian Portas i Krzysztof Ryszard Wojciechowski oraz Ochockiej Wspólnoty Samorządowej – Krzysztof Adam Kruk i Barbara Krystyna Laszczkowska. Jeden mandat przypadł także wiceprzewodniczącemu rady – Łukaszowi Karolowi Gawrysiowi z Komitetu Wyborczego Wyborców Ochocianie.

Najwięcej głosów na Rakowcu zdobył szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk (PiS) – 1891, co przełożyło się na 13,39 % głosów w całym okręgu. Niewiele mniej – 1878 głosów (13,30 %) uzyskała Cecylia Barbara Aleksandrowicz (KO). Do Rady dostali się także Tomasz Michał Fazan, Piotr Krasnodębski i Tomasz Cwyl (KO), Małgorzata Julia Żuk (PiS), Daniel Stanisław Zalewski (Ochocianie) oraz Cezary Jarosław Król (OWS).

Aby uzyskać większość w dwudziestotrzyosobowej Radzie Dzielnicy Ochota radni Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej będą musieli zawrzeć koalicję. Najprawdopodobniejszym scenariuszem, jaki może się wydarzyć będzie współpraca z Ochocką Wspólnotą Samorządową w zamian za stanowisko wiceburmistrza.

Udostępnij

About Author