czwartek, Kwiecień 18

Podziękowanie Bezpartyjnych Samorządowców

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dziękuję wszystkim osobom, które w tych wyborach kandydowały z list KWW Bezpartyjni Samorządowcy do Sejmiku Wojewódzkiego, Rady m.st. Warszawy i rad dzielnic, oraz wszystkim innym osobom zaangażowanym w naszą kampanię wyborczą. Największe podziękowania należą się jednak naszym wyborcom.

Gdy piszę te słowa, Państwowa Komisja Wyborcza nie opublikowała jeszcze oficjalnych wyników wyborów. Wiemy jednak, że w Sejmiku Mazowieckim będzie zasiadał jeden radny wybrany z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Konrad Rytel, jeden z liderów Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, obecny zastępca burmistrza Piastowa, który kandydował w okręgu nr 7 obejmującym tereny ośmiu podwarszawskich powiatów. Serdecznie gratulujemy Konradowi wyboru do Sejmiku.

Gratulujemy też wyboru wszystkim popieranym przez Bezpartyjnych Samorządowców kandydatom na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, oraz naszym radnym, wybranym do innych sejmików wojewódzkich.

Wiemy, że na naszych kandydatów do Rady Dzielnicy Mokotów oddano łącznie 5132 głosy, a do Rady Dzielnicy Wilanów – 660 głosów. Za każdy z nich jesteśmy Państwu bardzo wdzięczni. Niestety uzyskane wyniki nie przekładają się na mandaty radnych. W Radzie Dzielnicy Mokotów będą teraz zasiadali przedstawiciele dwóch ugrupowań partyjnych: Koalicji Obywatelskiej (19 radnych) i PiS-u (8 radnych) oraz jedna osoba z Komitetu Wyborczego Wyborców Miasto Jest Nasze – Ruchy Miejskie. Dzielnica Mokotów, gdzie 99 % mieszkańców to bezpartyjni,  będzie więc miała w nowej kadencji przynajmniej jednego radnego bezpartyjnego. Na Wilanowie będzie trochę lepiej – tam w Radzie, na 21 osób, będzie zasiadało aż sześciu bezpartyjnych. Wszystkim bezpartyjnym radnym z Mokotowa i Wilanowa serdecznie gratulujemy wyboru.

Gratulujemy też Rafałowi Trzaskowskiemu zwycięstwa – już w pierwszej turze – w wyborach na urząd Prezydenta m.st. Warszawy. Z Pana prezydenturą wyborcy wiążą duże oczekiwania. Jako Bezpartyjni Samorządowcy deklarujemy gotowość do dyskusji nad realizacją oczekiwań wyborców bezpartyjnych.

Mimo że wybory samorządowe zostały w Warszawie zakończone, Bezpartyjni Samorządowcy nie kończą swojej aktywności. Będziemy zabiegali o realizację wysuniętych przez nas postulatów programowych. Będziemy także aktywnie uczestniczyć w obywatelskiej kontroli działań samorządu Warszawy.

Jeszcze raz dziękujemy Państwu za pomoc i wsparcie w okresie kampanii wyborczej.

Wojciech Matyjasiak – Szef Sztabu Wyborczego KWW Bezpartyjni Samorządowcy

Warszawa, 23 października 2018 r.

Udostępnij

About Author