poniedziałek, Marzec 30

Niebezpieczne parkowanie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Andrzej Rogiński

Zgłoszenie poniżej dotyczy codziennej sytuacji na ulicy Limanowskiego i Konstancińskiej przy szkole angielskiej i francuskiej. W dni nauki szkolnej, w godz. 7.30-8.30 oraz 15.30 -17 ulice, chodniki, kontrpasy rowerowe i wszystkie dostępne miejsca są zablokowane przez parkujące (oczywiście w wielu przypadkach z włączonymi na 5-10 minut silnikami) samochodami. Na numer 986 zgłaszałem sprawę wielokrotnie. Po wczorajszym zgłoszeniu, w którym jasno określiłem termin zdarzeń, około godz. 9.45 na ulicy pojawił się patrol. Tak, z tego zgłoszenia! Wtedy faktycznie nie mógł potwierdzić zdarzenia, gdyż równie dobrze mógłby szukać topielca na iglicy Pałacu Kultury. Zgłoszenie nie zostało zrealizowane zgodnie z treścią. – alarmował pan Piotr, mieszkaniec ulicy Limanowskiego.

„Południe” zwróciło się do Straży Miejskiej o informację co zrobiono, aby w okolicach szkół brytyjskiej i francuskiej na ulicach Limanowskiego i Konstancińskiej w godzinach 7.30-8.30 oraz 15.30-17 było zapewnione bezpieczeństwo dla mieszkańców, by nie miało miejsca masowe parkowanie z pogwałceniem przepisów o ruchu drogowym. Jakie wnioski zostały wyciągnięte by sytuacje doprowadzić do zgodności z przepisami.

W tej sprawie trzykrotnie zgłaszał interwencje pan Piotr, w tym pierwszy raz 29 grudnia rano. Niewiele się działo.

Ale po interwencji „Południa” otrzymaliśmy następującą odpowiedź:

„…rejon w okolicy szkół brytyjskiej i francuskiej jest cyklicznie kontrolowany przez patrole (…) do Straży Miejskiej codziennie od mieszkańców wpływa ponad 1000 zgłoszeń dotyczących nieprawidłowego parkowania. Mokotów przoduje w tego typu zgłoszeniach. (…) spośród wszystkich zgłoszeń z obszaru ruchu drogowego, które wpływają do Straży Miejskiej, priorytetowo traktowane są informacje o bezpośrednim zagrożeniu w ruchu drogowym. Pozostałe zgłoszenia, które nie są zakwalifikowane jako priorytetowe, realizowane są w kolejności wpływu, w ramach posiadanych sił i środków. (…) w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego przed w/w szkołami dzieci i młodzież przez przejścia dla pieszych przeprowadza kontroler ruchu drogowego, nadzorujący przejścia dla pieszych, tzw. „STOPEK”, który przy wzmożonym ruchu pieszych często wstrzymuje ruchu pojazdów. W/w czynniki powodują, że w godz. 7:30 – 8:30 i 15:30 – 16:30 na ul. Limanowskiego i Konstancińskiej mogą tworzyć się „korki”.  Od 1 stycznia do 13 grudnia 2018 roku na wskazanych ulicach strażnicy podjęli działania skutkujące dla kierujących wystawieniem 428 wezwań foto w celu ustalenia i ukarania sprawcy wykroczenia, wydali 12 dyspozycji usunięcia pojazdu z drogi na koszt właściciela, a wobec 11 kierujących zastosowali środki oddziaływania wychowawczego – pouczenia. 4 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi. (…)

Reporter „Południa” dostrzegł w piątek, 14 grudnia po zmierzchu, ok. godz. 16.00 obecność radiowozu.

Redakcja rozumie potrzebę podjechania w pobliże szkoły po dziecko. Ale chyba wystarczy otworzyć drzwi by dziecko mogło wyjść bądź wejść do samochodu. Parkowanie równocześnie przez wiele osób w krótkim przedziale czasu powoduje korki. Kierowcy parkują więc w miejscach niedozwolonych. Parkowanie niezgodne ze znakami drogowymi potencjalnie grozi wypadkiem drogowym. A może by tak przedstawiciele Straży Miejskiej pojawili się w szkołach i porozmawiali z rodzicami?

Udostępnij

About Author