niedziela, Wrzesień 27

WOŚP: Ursynów, Mokotów, Śródmieście, metro

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
 1. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 r. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Mokotów

Służewski Dom Kultury po raz kolejny udostępnia swoją przestrzeń dzieciom i dorosłym, artystom i wolontariuszom, do wspólnego kwestowania na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W programie między innymi spektakl dla maluchów i koncerty.

Lokalny finał rozpoczniemy już o 13:30 – mówi Elżbieta Biryło, szefowa sztabu. – Do godziny 21:00 będziemy kwestować na rzecz placówek medycznych, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy najciężej chorym dzieciom. Równolegle będzie można dołączyć do banku dawców szpiku kostnego DKMS. – Sama rejestracja jest bardzo łatwa i zajmuje kilka minut – dodaje koordynatorka.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to nie tylko zbieranie do puszek. Jak zdradza Ewa Willmann, dyrektorka SDK, to przede wszystkim dzień integracji społeczności lokalnej, w którym mieszkańcy osiedla chętnie dzielą się swoim czasem i zaangażowaniem. – Misją Służewskiego Domu Kultury jest odpowiadanie na potrzeby mieszkańców odnośnie aktywnego współtworzenia i odbioru oferty kulturalnej. Dlatego też jesteśmy dumni z naszych mieszkańców i wszystkich wolontariuszy, którzy deklarują udział w tworzeniu lokalnej części imprezy – dodaje.

Szczegółowy program artystyczny:

14:00 – SPEKTAKL DLA DZIECI od lat 3 „Wrażliwość” / wejściówki. TEATR CONIECO z Białegostoku zaprasza na rodzinny spektakl oparty na baśni J. Ch. Andersena „Stokrotka”. Sztuka jest hybrydą teatru przedmiotu i marionetkowej pantomimy. Bezpłatne wejściówki dostępne na portalu biletyna.pl i w kasie SDK. 

15:30 – I KONCERT / FLORENCE JENKINS PROJECT / wstęp wolny. Florence Jenkins Project to dynamiczne rockowe piosenki i nastrojowe ballady, przyprawione etnicznym sosem. Patronką zespołu jest Florence Foster Jenkins – niezwykła kobieta, dla której nawet całkowity brak talentu nie był przeszkodą w dzieleniu się miłością do muzyki. Sala widowiskowa/ wstęp wolny. 

17:00 – II KONCERT / SIGALS / wstęp wolny. Sigals to tykająca bomba energetyczna, opakowana melodyjnymi utworami i ozdobiona charakterystycznym wokalem w połączeniu z rasowymi chórkami. Zainspirowani nieśmiertelnymi albumami z Motown, tworzą niemodną już dziś muzykę, która gra im w duszy od dzieciństwa. W prostych słowach ukrywają głębszy sens, szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania lub z przymrużeniem oka bawią się rymem. Gatunek muzyczny sami określają jako funk’n’roll, czyli połączenie funku, rock’n’rolla oraz disco przełomu lat 70-tych i 80-tych. Skład: Ewa Rutkowska – wokal, Karolina Grala – chórek, Asia Kulasza – chórek, Paweł Wiśniewski – instrumenty klawiszowe, Kuba Andrzejewski – gitara, Wojtek Chmielewski – gitara, Piotr Szczepańczyk – bas, Marcel Witkowski – bębny. Sala widowiskowa/ wstęp wolny

19:00 – JAM SESSION/ wstęp wolny Organizatorzy zapewniają wzmacniacze, perkusję oraz zaplecze techniczne. Wstęp wolny dla wszystkich muzyków, na każdym poziomie zaawansowania. Sala widowiskowa/ wstęp wolny.

Ursynów

Gorąco zachęcam mieszkańców Ursynowa do udziału w 27. Finale WOŚP. Zdrowie jest naszym największym skarbem, tak jak dzieci , dlatego przyłączenie się do tej akcji jest tak istotne. Na licytację WOŚP Urząd Dzielnicy przygotował specjalne propozycje. Złote Zaproszenie na Dni Ursynowa umożliwi wstęp do strefy back-stage oraz spotkania z artystami. Szczodra osoba będzie mogła również wylicytować  „wystartowanie” Biegu Ursynowa. To wyjątkowa okazja, z której można skorzystać tylko dzięki licytacji na rzecz WOŚP – mówi Robert Kempa, burmistrz Dzielnicy Ursynów.

Na Ursynowie będzie działało 7 sztabów WOŚP, z których zbiórkę pieniędzy przeprowadzi armia ursynowskich wolontariuszy. Ponadto sztaby przygotowały dla mieszkańców Ursynowa wiele atrakcji. W DOK Ursynów już w sobotę odbędą się koncerty takich zespołów jak: My Own Wasteland, Hope, Tomasz Chyła Quintet, Witek Muzyk Ulicy, Carrantuohill, w niedzielę natomiast będzie można wziąć udział w zajęciach z Jogi Milano, zobaczyć pokazy sztuk walki, pokazy tańca szkoły MDS – hip hop, pokazy medyczne, obejrzeć teatr dla dzieci „Bajkomat”, spektakl dla dorosłych „Eksperyment” Kompanii Teatralnej Mamro oraz posłuchać  koncertu dziecięcych talentów z muzycznych programów TV.

 1. Sztab nr: 4915 NSP nr 47 im. Roberta Schumana Fundacji Primus i NLO im. Roberta Schumana Fundacji Primus ul. Zoltana Balo 1
  2. Sztab nr: 2949 SP nr 330 ul. Mandarynki 1
  3. Sztab nr: 3098 LXIII LO im. Lajosa Kossutha ul. Hirszfelda 11
  4. Sztab nr: 5102 Hufiec ZHP Warszawa Ursynów ul. ZWM 10
  5. Sztab nr: 2578 Przedszkolne nr 201 ul. Wilczy Dół 4
  6. Sztab nr: 5199 Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr. 61 im. Stefana Kisielewskiego ul. Przy Bazantarni 3
  7. Sztab nr: 5260 Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów ul. Kajakowa 12b.

Śródmieście

Krzysztof Czubaszek, burmistrz Dzielnicy Śródmieście odstąpi na jeden dzień swój fotel, a unikalna możliwość zajęcia jego miejsca trafia na charytatywną aukcję. Zwycięzca nie tylko przekona się, na czym polega codzienna praca włodarza centralnej dzielnicy Warszawy, ale przede wszystkim wesprze powrót do zdrowia najciężej chorych dzieci – pieniądze pochodzące z aukcji pomogą doposażyć specjalistyczne szpitale dziecięce w nowoczesny sprzęt medyczny. – Umożliwienie choremu dziecku powrotu do zdrowia jest jednym z najlepszych sposobów na rozpoczęcie nowego roku. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, prowadzona przez Jerzego Owsiaka, niejednokrotnie udowodniła, że potrafi ratować życie i przywracać uśmiech na twarzach pacjentów. Mam nadzieję, że atrakcja wystawiona przez nas na licytację zachęci do wsparcia działań WOŚP – mówi burmistrz Krzysztof Czubaszek.

W planie dnia znajdą się m.in.: briefing prasowy; prowadzenie specjalnego posiedzenia Zarządu Dzielnicy; spotkanie z przewodniczącym Rady Dzielnicy Śródmieście Marcinem Rolnikiem; narada z naczelnikami wydziałów Urzędu Dzielnicy; wizyta w wybranej jednostce podlegającej Zarządowi Dzielnicy. Spotkania będą idealną okazją do omówienia i zgłoszenia własnych pomysłów na zmiany w Śródmieściu. Do dyspozycji nowego – jednodniowego – burmistrza będzie służbowy samochód (wraz z kierowcą), gabinet, a także niezbędny sprzęt elektroniczny. Nie zabraknie też „urzędniczej” kawy. Pamiątką z wyjątkowego dnia będzie album składający się ze zdjęć wykonanych podczas sprawowania władzy przez zwycięzcę aukcji. Termin odbioru przedmiotu aukcji zostanie uzgodniony z jej zwycięzcą. Aukcja zakończy się 13 stycznia br. o godz. 17.00. Dostępna jest pod adresem: https://aukcje.wosp.org.pl/dzien-jako-burmistrz-warszawskiego-srodmiescia-i8373448?fbclid=IwAR0CFadxdMf3j4XgUAWBARtysSZzHyMhfR5bDdQ0-3YWQkBI6adY5B2kt_0

 Metro

Redakcja portalu Transport Publiczny oferuje oryginalną tablicę z nazwą budowanej stacji metra C17 „Targówek”, której nazwę zmieniono na „Targówek Mieszkaniowy”. Zdaniem radnych nazwa robocza „Targówek”  była niedokładna – na terenie dzielnicy Targówek znajdzie się bowiem pięć stacji metra.   Tablica została wystawiona dzięki uprzejmości firmy Astaldi, generalnego wykonawcy odcinka wschodniego-północnego II linii metra.

Tramwaj

Spółki miejskie w Warszawie przygotowały szereg ciekawych aukcji związanych z tegoroczną Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.  Metro Warszawskie z Urzędem Miasta i firmą Astaldi oferują też inną ciekawą aukcję – możliwość zostania pierwszym pasażerem wschodniego odcinka II linii. Zwycięzca – wraz z maksymalnie czterema zaproszonymi przez nią osobami – weźmie udział w jazdach testowych do stacji C18 Trocka przed oficjalnym oddaniem do ruchu tego odcinka. Natomiast w ramach aukcji prowadzonej przez firmę Gulermak istnieje możliwość zobaczenia od zaplecza budowy zachodniego odcinka II linii do stacji C6 Księcia Janusza. Zwycięzca będzie zwiedzać wydrążony tunel metra, jeszcze bez torów. Przygotowano też profesjonalną sesję fotograficzną.

Spółka Tramwaje Warszawskie oferuje m.in.  „Dzień dobry w tramwaju”. Przewidziano zwiedzanie Zakładu Naprawy Tramwajów oraz zajezdni tramwajowej, centrum szkolenia wraz z możliwością skorzystania z tramwajowego symulatora. Zwycięzca pod okiem instruktora będzie też mógł sprawdzić się na torze testowym jako motorniczy prawdziwego tramwaju. Zwycięzca kolejnej aukcji o nazwie „Impreza w warszawskiej parówce” będzie miał okazję, wraz ze znajomymi, wziąć udział w wyjątkowej imprezie zorganizowanej w kultowym tramwaju 13N. O muzyczną oprawę zadba DJ Wika. W ramach pakietu „Tramwaj od kuchni” możliwe będzie można zapoznać się z codzienną obsługą tramwaju w zajezdni. W przewodnika wcieli się Paweł Burczyk. W oddzielnych aukcjach można wylicytować zabytkową drewnianą ławkę z tramwaju typu N, a także spędzić dzień z Nadzorem Ruchu i zapoznać się z pracą w centrali ruchu.

Udostępnij

About Author