piątek, 19 kwietnia

Ursynów potęgą brydżową

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Andrzej Rogiński

W 11. turniejach Mistrzostw Ursynowa o Puchar Burmistrza w brydżu sportowym par w 2018 roku wzięło udział 1399 osób, w tym 187 kobiet. Turniej wygrał i zdobył  Puchar Burmistrza  Wojciech Biegajło, uzyskując w 9. turniejach 937 pkt. Tytuły wicemistrzów i Puchary ex aequo zdobyli: Janusz Radecki i Andrzej Ziomek, którzy w 11 Turniejach uzyskali po 872 pkt. Najlepszym zawodnikiem spośród mieszkańców Ursynowa okazał się Krzysztof Kobyliński, a wśród pań Renata Neronowicz. Nagrody zostały wręczone 29 stycznia w Centrum Sportów Umysłowych przy ul. Polinezyjskiej, przy pełnej sali zawodników szykujących się do kolejnych rozgrywek. Burmistrza Dzielnicy Ursynów reprezentował Zenon Dagiel, naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji. Zebrani szczególnie gorąco witali ursynowianina Janusza Połcia, mistrza Polski, Europy i Świata w brydżu sportowym.

Turniej o Puchar Burmistrza Ursynowa skupia największą liczbę zawodników w Polsce.

Mistrzostwa organizowane są przez Sekcję Brydża Sportowego NOK przy czynnym udziale sędziów Warszawskiego Związku Brydża Sportowego oraz wsparciu finansowym samorządu Dzielnicy Ursynów.

– Kolejny raz odnotowaliśmy duży sukces w realizacji programu „Brydż 60+” – mówi Stanisław Wzorek, kierownik Sekcji Brydża NOK –  W 25 turniejach dokształcających uczestniczyło ponad 1230 osób. Duża w tym zasługa Tadeusza Luzaka, prezesa Zarządu „Fundacji na rzecz WZBS”, który udostępniał salę Centrum Sportów Umysłowych.

Stanisława Wzorka martwi mały procent młodzieży wśród uczestników turniejów. Ale Sekcja Brydża NOK dotarła wreszcie  do ursynowskich szkół średnich. „W liceach przy Hirszfelda i Dembowskiego powstały i funkcjonują Szkolne Koła Brydża Sportowego, nad którymi opiekę merytoryczną sprawują nasi członkowie.” – dodaje Stanisław Wzorek.

Na zdjęciu: zwycięzcy ursynowskiego Turnieju. Fot. Andrzej Rogiński