poniedziałek, Kwiecień 19

Radośnie u Jubilata

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

„Dom Sztuki” otworzył swoje podwoje 29 lutego 1984 r. Wtedy znajdował się w zasobach ówczesnej wielkiej Spółdzielni Mieszkaniowo-Budowlanej „Ursynów”. Kilka dni później wystąpił kabaret „Pod Egidą”. Aktualnie znajduje się w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowo-Budowlanej „Jary”. 9 listopada 2019 r., w ramach obchodów jubileuszu 35-lecia „Domu Sztuki”, odbył się wieczór kabaretowy z cyklu „Marek Majewski i jego goście”.

Imprezy organizowane w tym spółdzielczym domu kultury cieszą się wysoką frekwencją. Po nieodpłatne karty wstępu trzeba było uprzednio ustawić się w kolejce. Wszystkie miejsca sali widowiskowej  zostały zajęte. Pojawiła się wyrobiona publiczność o czym świadczyła rozpoznawanie utworów, żywa reakcja na występy artystów. Obok Marka Majewskiego, ze swymi mini-recitalami wystąpili: Renata Zarębska, Wojciech Gęsicki i Tomasz Szwed. Artyści zadbali o wysoki poziom wokalny. Sporą atrakcja były utwory wykonane przez Tomasza Szweda na harmonijkach ustnych. Wszystko to sprawiło, ze było radośnie, publiczność bawiła się znakomicie. Warto kontynuować cykl „Marek Majewski i jego goście”.

Imprezę przygotował spółdzielczy „Dom Sztuki” a koncert został sfinansowany ze środków Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

Fot.  Cezary Kopczyński

Udostępnij

About Author