poniedziałek, Kwiecień 19

Patrycja Markowska przekornie „Niepoprawna”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

We wtorek, 31 marca w sieci „zawrzało” oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Tego dnia bowiem premierę miał najnowszy klip Patrycji Markowskiej do piosenki „Niepoprawna”. Inspiracją do jej powstania – jak zdradza sama artystka – była podróż do Ameryki Południowej  w programie telewizyjnym typu reality show „Ameryka Express”.

Wróciłam naładowana energią i wspólnie z Maćkiem Wasio zabraliśmy się do pracy. Chcieliśmy zrobić energetyczny numer, który nawet odarty z wszelkich sztuczek produkcyjnych, będzie się bronił przy akompaniamencie samej gitary i wokalu. Coś, jak klasyczny dobrze skrojony garnitur, który zawsze będzie modny:) – wyznaje Patrycja Markowska.

„Kiedy wokół wszystko ścina mróz / Oszronione słowa płyną / Ja na przekór dziś rozhulam serce / Niech się inni wstydzą / Stoję przed tobą / Spójrz, z sercem na dłoni / Nie pytam o nic / Stoję przed tobą / Choć o lato starsza / Wciąż niepoprawna (…)” – śpiewa Patrycja Markowska w swoim najnowszym utworze zatytułowanym jakże przekornie „Niepoprawna”. Z jednej strony dostrzega czyhające zagrożenia w otaczającym ją świecie i skłania słuchacza do pokory, refleksji, zaś z drugiej strony daje mu nadzieję i udowadnia, że bliskość drugiego człowieka jest niezwykle istotna w każdej sekundzie życia.

„Niepoprawna” to utwór niezwykle energetyzujący i zarazem melodyjny, pełen liryzmu. To muzyczna podróż do najgłębszych zakamarków duszy kobiety, mężczyzny i każdego z nas. Piosenka nietuzinkowa pod każdym względem, jak sama zresztą artystka. Bo Markowska to ewenement w polskiej piosence. I wcale nie dlatego, że ma „nazwisko”, że kojarzona jest z frontmanem legendarnej grupy PERFECT. Każdy jej utwór od początku jej działalności artystycznej wzbudza mój zachwyt. Jakże mądre i bliskie każdemu z nas teksty piosenek, bo poruszające problematykę zwykłego szarego obywatela kraju nad Wisłą i nie tylko. To miłość, tęsknota, nadzieja i cała paleta emocji. Już przed laty zachwyciła mnie utworem „Musisz być pierwszy” z debiutanckiego albumu studyjnego „Będę silny”, a potem pokochałam ją za piosenki: „Świat się pomylił”, „Kilka prostych prawd”, „Gdy zgasną światła”… Każdy następny album dopisywał do tej listy kolejne tytuły moich ulubionych top-przebojów. Bez wątpienia jest jedną z niewielu polskich artystek, które wciąż mnie zachwycają, a każdy kolejny utwór w jej wykonaniu przyjmuję z entuzjazmem.

„Niepokorna”… Ciekawa aranżacja z dominującym brzmieniem gitary, do tego niebanalny tekst pióra samej Markowskiej i jej wyrazisty wokal. Wszystko to sprawia, że piosenki słucha się naprawdę z ogromną przyjemnością. I już po kilku pierwszych taktach śmiało można stwierdzić, że nosi wszelkie znamiona przeboju – kolejnego zresztą w bogatej dyskografii Patrycji Markowskiej.

Już nie mogę się doczekać, kiedy zagramy ten kawałek na żywo na koncertach, a póki co wierzę, że  ta piosenka wprowadzi trochę słońca i  doda wam nadziei w tych trudnych czasach – wyznaje artystka.

Warto również podkreślić, że do realizacji teledysku do wspomnianego utworu, który powstawał w trudnym okresie pandemii COVID-19 i w ramach akcji #zostanwdomu, wykorzystano kilkaset archiwalnych zdjęć piosenkarki z różnych okresów jej życia. Clip znakomicie wpisuje się w nowy trend, który narodził się ostatnio w social mediach.

Premiera piosenki stała się także pretekstem do zainicjowania przez Patrycję Markowską zbiórki społecznej na wsparcie walki z koronawirusem, która potrwa do 21 kwietnia 2020 roku. Na jej profilu: https://sklep.musicart.pl/product-category/patrycja-markowska/ dostępny jest utwór „Niepokorna” w formie MP3, który można pobrać wpłacając dowolną kwotę od minimum 1 zł.  Zebrane w ten sposób środki pieniężne przekazane zostaną Fundacji Jurka Owsiaka na zakup respiratorów do polskich szpitali.

Wydawcą utworu jest Musicart Group, dystrybutorem zaś Agora Digital Music.

Anna Tomasik

Foto: archiwum prywatne Patrycji Markowskiej

Zobacz teledysk do piosenki „Niepoprawna”:  https://youtu.be/qTt8aJwdzr0

 

 

 

Udostępnij

About Author