piątek, wrzesień 24

Mokotów śpiewa

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

„Nie grają nam surmy bojowe

I werble do szturmu nie warczą,

Nam przecież te noce sierpniowe

I prężne ramiona wystarczą.”

Tymi słowami „Marszu Mokotowa” rozpoczął się 25 sierpnia 2020 kolejny wieczór śpiewania powstańczych piosenek. Przy Ognisku pamięci na Kopcu Powstania Warszawskiego zebrało się około pięćdziesięciu warszawianek i warszawiaków. Siedzieliśmy tuż przy pomniku Kotwicy, zaprojektowanym przez Eugeniusza Ajewskiego, ps. „Kotwa”, jednego z najmłodszych powstańców Pułku AK „Baszta”.

Urząd Dzielnicy Mokotów zadbał o przygotowanie wydarzenia. Duet muzyczny Izabeli (śpiew) i Stefana (gitara) Narojków rozśpiewał przybyłych. Przedstawicielka Wydziału Kultury rozdała wszystkim egzemplarze śpiewnika z powstańczymi piosenkami. Kobieta i mężczyzna z patrolu Straży Miejskiej dokładali drew by ognisko pięknie płonęło. Oczywiście też śpiewali. Zaplanowane są jeszcze dwa takie wtorkowe wieczory: 1 i 8 września o godz. 18.00.  Zachęcam tych, którzy wrócili z urlopów by skorzystali z takiej propozycji.

Członkowie i kandydaci świeżo powstałego stowarzyszenia obywatelskiego „Mokotów dla wszystkich” nie tylko śpiewali, ale także złożyli wiązankę  kwiatów u stóp pomnika – Kotwicy. W ten sposób uczcili pamięć o powstańcach i ludności cywilnej Warszawy.

Andrzej Rogiński

Fot. Andrzej Rogiński

 

Udostępnij

About Author