wtorek, Czerwiec 15

Stacja Folk

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Choć każdy z nich pochodzi z innego miasta spotkali się na jednej stacji – Folk! Autorką projektu jest Karolina Jastrzębska, u której zamiłowanie do akustycznych instrumentów strunowych zainicjowało falę nowych pomysłów na ich wykorzystanie. Zainspirowana muzyką americana, której jest fanką od wczesnych lat dzieciństwa, postanowiła stworzyć zespół, który będzie nawiązywał do tego gatunku, jednocześnie wykonując większość utworów w języku polskim. W piosenkach Stacji Folk można usłyszeć wpływy bluesa, bluegrassu czy popu. Znakiem rozpoznawczym zespołu jest charakterystyczny, czysty i barwny wokal Karoliny, która jednocześnie pełni rolę mandolinistki i kompozytorki. Brzmienie grupy wzbogacają pełne ekspresji skrzypce Michaliny, melodyjna gitara Rafała oraz trzymający wszystko w ryzach kontrabas Michała. W repertuarze zespołu, na który w 99% składają się ich własne utwory, nie brakuje przyjemnych dla ucha refrenów czy rytmicznych zwrotek, a całość wzbogacają chwytliwe riffy i zawrotne improwizacje.

Zachęcamy do obejrzenia koncertu:

https://www.youtube.com/watch?v=dXp59ijitG4

Radio WNET zaprasza słuchaczy do cotygodniowych audycji oraz koncertów transmitowanych na żywo w radiu oraz streamowanych na radiowym kanale YouTube.

W audycjach prezentowany jest zasób i stan niezależnego polskiego rynku muzycznego, przedstawiane są mechanizmy funkcjonowania wytwórni, prezentowane są organizacje zrzeszające muzyków.

Oprócz twórców i wykonawców niezależnych w tych audycjach uczestniczą specjaliści rynku muzycznego i dziedzin związanych z tym rynkiem.  Audycje realizowane są w formie wywiadów, rozmów lub paneli dyskusyjnych z udziałem ekspertów muzycznych, krytyków muzycznych, dziennikarzy radiowych i telewizyjnych zajmujących się tematyką muzyczną, organizatorów koncertów i festiwali, kompozytorów, twórców piosenek.

Obejrzyjcie koncerty realizowane w ramach projektu Muzyka Wnet czyli nowe projekty, debiuty, młodzi artyści.

Udostępnij

About Author