Bielańska Olimpiada Przedszkolaków

Napisane przez  /J.K./

Centrum Rekreacyjno–Sportowe przy ulicy Lindego jest miejscem interesujących imprez. To również arena zmagań sportowców. Podobnie było 30 maja. Tyle, że tym razem rywalizowali najmłodsi z najmłodszych.

Doszło do tego w ramach Bielańskiej Olimpiady Przedszkolaków. Celem zawodów było spopularyzowanie lekkiej atletyki oraz promowanie nowych form zajęć ruchowych. Zainteresowanie imprezą okazało się wyjątkowo duże. Udział w zawodach wzięło aż 17 przedszkoli. Dzieci rywalizowały w biegu sprinterskim przez płotki, rzucie „oszczepem –rakietą”, w skokach i w biegu wytrzymałościowym. O zagrożeniu dla bezpieczeństwa nie było mowy. Płotki były piankowe podobnie jak i oszczep. W otwarciu zawodów uczestniczyli Grzegorz Pietruczuk - zastępca burmistrza dzielnicy Bielany, Elżbieta Romanowska Iglewska - kierownik Zespołu Sportu i Rekreacji w dzielnicy, AndrzejMalina - dyrektor ds. sportu ZSS nr 50 oraz Anna Szymczak- Gałkowska - dyrektor CRS Bielany.

Reprezentacja każdego z przedszkoli liczyła po 20 osób. W skład drużyny startującej wchodziło 12 zawodników, a 8 przedszkolaków pozostawało w rezerwie. Do punktacji drużynowej zaliczano wyniki 6 dziewcząt i 6 chłopców. Ostatecznie zwyciężyło Przedszkole nr 240. Drugie i trzecie miejsca zajęły odpowiednio Przedszkole nr 334 oraz Przedszkole nr 340.

W trakcie imprezy nie zabrakło transparentów i piosenek zagrzewających drużyny do walki. Jak na każdych zawodach zwycięzcy i startujący otrzymali statuetki, medale oraz dyplomy.

- Zawody były sposobem zachęcenia przedszkolaków do aktywności fizycznej – podsumował Grzegorz Pietruczuk. – Spoglądając na entuzjazm dzieci inicjatywa okazała się trafionym pomysłem, gdzie innowacyjne zajęcia połączono z doskonałą zabawą.

/J.K./

Blowjob