niedziela, 21 maj 2017 09:35

Naukowy piknik sąsiedzki

Napisane przez  Marcin Kalicki

Miło spędzony czas, gry, zabawy, konkursy dla dzieci i dorosłych oraz eksperymenty naukowe, a także koncerty, to wszystko zaproponowali wspólnie Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 14 wraz z Klubem Sąsiedzkim – filią Wolskiego Centrum Kultury - wszystkim mieszkańcom, którzy przybyli w sobotę, 13 maja na Fantastycznie Naukowy Piknik Sąsiedzki.

Wolskie placówki przygotowały moc atrakcji dla mieszkańców Młynowa. – Bardzo mi się tutaj podoba. Malowałam domek na podwórku, można odcisnąć dłonie pomalowane farbą na wielkim kamieniu, jest bardzo dużo balonów i fajnych gier. Cieszę się, że tu przyszliśmy – mówi mała Ola. – Mama pozwoliła mi pomalować twarz. Malowanie i balony najbardziej mi się podobają, chociaż jest też kilka innych miejsc, gdzie spędziłam dużo czasu – informuje szczęśliwa Zuzia.

Nie tylko najmłodsi mogli znaleźć coś dla siebie. Na młodzież i dorosłych także czekały niespodzianki. – Dużo radości sprawiły mi koncerty zespołów, które wystąpiły w Klubie Sąsiedzkim przy ul. Młynarskiej. Przypomniały mi wiele hitów z lat młodości. Przyjemnie było ponucić sobie razem z odtwórcami dawne rockowe kawałki. Mam nadzieję, że w przyszłym roku też będzie piknik. Chętnie się na niego wybiorę – powiedział Pan Marcin.

Wszyscy mieszkańcy bardzo chwalili sobie tych kilka godzin spędzonych we wspólnym gronie, mając nadzieję, że nie będzie to ostatnia taka impreza.

– Cieszymy się, że mogliśmy wokół dwóch placówek kultury, biblioteki i klubu, stworzyć przestrzeń dla sąsiedzkiej zabawy i wzajemnego poznania się. Zależy nam, aby być blisko mieszkańców i razem z nimi. Formuła pikniku jest do tego świetną okazją – powiedziała Renata Jaworek, kierownik Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży przy ul. Młynarskiej.

Najmłodsi wzięli udział w eksperymentach naukowych Profesora Albercika i zabawach edukacyjnych Straży Miejskiej oraz próbowali sił w quizie z wiedzy ogólnej. Odważni śpiewali znane przeboje w karaoke. Na planetę Mars podczas prelekcji zabrała nas dr Natalia Zalewska-Andrzejewska z Centrum Badań Kosmicznych PAN. Na sąsiednim podwórku odbyło się rodzinne przygotowanie i pomalowanie domku do zabawy z Fundacją Na Miejscu. Były gry planszowe i sesja RPG ze Stowarzyszeniem Avangarda. Hitem tegorocznego pikniku był koncert zespołów muzycznych Bricks, Freak Session i Druga Strona Euforii. Dla osób, które chciały sprawdzić umiejętność rozwiązywania łamigłówek logicznych, przygotowano zestawy Wydawnictwa Logi. Nie obyło się bez nagród i smacznego poczęstunku przygotowanego na wspólny stół. Bardzo dziękujemy wszystkim za wspólna zabawę.

Organizatorzy już dziś zapraszają na przyszłoroczny piknik sąsiedzki, który odbędzie się w sportowym stylu z ulubionymi klubami sportowymi. 

Marcin Kalicki