niedziela, 21 maj 2017 10:29

Z ekologią za pan brat

Napisane przez  Władysław Adamski

Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszył się Rodzinny Piknik Ekologiczny zorganizowany 14 maja na Bielanach. Ustąpiła również kapryśna w ostatnich tygodniach pogoda. Tym razem było słonecznie. Frekwencji sprzyjały ponadto liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów.

O uwagę uczestników pikniku konkurowały ze sobą pokazy iluzjonisty i efektowne eksperymenty naukowe. Można było z bliska spojrzeć w oczy żywym sowom lub obejrzeć improwizowany teatrzyk. Z kolei zwolennikom malowania stworzono możliwość wyboru pomiędzy malowanie buziek, a malowanie toreb eko. Chociaż był dmuchaniec, nie brakowało wśród dzieci zainteresowanych przejażdżkami na kucyku. Dzięki pomysłom realizatora, czyli Centrum Twórczego Rozwoju dla dzieci i Dorosłych „Trzecia strefa”, plac zabaw przy ulicy Starej Baśni, gdzie odbywał się piknik, nie świecił pustką.

- Imprezę zorganizowaliśmy z myślą o ekologii i promowaniu proekologicznych postaw – podsumował Grzegorz Pietruczuk, zastępca burmistrza dzielnicy Bielany, reprezentujący organizatorów. – Cieszę się, że z zaproszenia Rady i Zarządu Dzielnicy skorzystało tyle osób.

Nie zabrakło również oferty dla przyszłych i świeżych rodziców. Mogli zobaczyć, jak bezpiecznie nosić w chustach i masować maluchy.

Imprezę ożywiały konkursy i tańce z animacjami oraz konferansjer, którym był Pan Buźka. 

Władysław Adamski