sobota, 27 maj 2017 21:05

Komunalny dom kultury

Napisane przez 

23 maja na stoliku ustawionym na trawniku pomiędzy parkingiem ursynowskiego ratusza a kościołem p. w. Tomasza apostoła Robert Kempa, burmistrz Ursynowa, podpisał z Maurycym Baryłą, prezesem Moris Polska, umowę na wybudowanie Dzielnicowego Ośrodka Kultury. Budowa kosztować będzie 21,4 mln zł.

- Na Ursynowie funkcjonują małe kluby i spółdzielcze domy kultury. Dzielnicowy Ośrodek Kultury pozwoli funkcjonować ze znacznie większym rozmachem i objąć szerszy niż dotąd obszar. Będzie to już druga samorządowa instytucja kultury na terenie dzielnicy Ursynów – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. - Mam nadzieję, że tę największą obok Szpitala Południowego dzielnicową inwestycję uda się zakończyć zgodnie z harmonogramem i Ursynowskie Centrum Kultury rozwinie szybko skrzydła, umożliwiając mieszkańcom lepszy dostęp do wydarzeń kulturalnych: koncertów, spektakli czy wystaw, jak również warsztatów dla dzieci i młodzieży w ramach edukacji kulturalnej.

- Do budowy nie doszłoby, gdyby nie zaangażowanie Elżbiety Igras - ursynowskiej radnej, Zofii Trębickiej – zmarłej rok temu radnej miejskiej z Wilanowa i Ursynowa oraz Małgorzaty Zakrzewskiej – szefowej Komisji Kultury w radzie warszawy. To one były aniołami tego przedsięwzięcia – zauważył Robert Kempa.

Dzielnicowy Ośrodek Kultury na Ursynowie

Na parterze znajdzie się hol wejściowy z galerią oraz klubem muzycznym, szatnie, sala widowiskowa i garderoby. Sale dydaktyczne zaprojektowano na 2. i 3. piętrze. W budynku przewidziana jest sala widowiskowa na 350 osób oraz scena z pełną technologią sceniczną. Na drugiej kondygnacji zaprojektowano pokoje administracyjne i salę wielofunkcyjną z widownią na 100 osób, przystosowaną do przeprowadzania w niej widowisk artystycznych. Sala wielofunkcyjna może być również wykorzystywana jako sala baletowa (po złożeniu foteli). Łączna powierzchnia użytkowa to 3421,58 m². Przed budynkiem zostanie wybudowany parking na 107 miejsc postojowych. Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na 31 sierpnia 2018 r.

- Pamiętam czas, gdy prawie wszyscy byli przeciw tej inwestycji – wspomina Elżbieta Igras. - A ja za każdym razem, gdy ubiegałam się o mandat radnej, zobowiązywałam się do walki, aby na Ursynowie powstało przy ratuszu Centrum Kultury. Nieustannie się o nie upominałam. Ogarnia mnie radość, że wreszcie się udało.  

Blowjob