czwartek, 08 czerwiec 2017 18:59

Wolski Dzień Dziecka

Napisane przez  Marcin Kalicki

W niedzielę, 4 czerwca w parku Sowińskiego odbył się Wolski Dzień Dziecka. Przez ponad pięć godzin zabaw, gier i pokazów każdy maluch, ale i nastolatek, mógł znaleźć coś dla siebie.

– Tradycyjnie na początku czerwca organizujemy dużą imprezę plenerową w parku Sowińskiego. Serdecznie zapraszamy dzieci w każdym wieku, także te starsze, na wielką imprezę związaną z Dniem Dziecka. W programie jest mnóstwo atrakcji, między innymi pokazy służb mundurowych, sprzętu ratowniczego, wielka makieta kolejowa, dmuchańce oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola.

Po uśmiechu na twarzy dzieci widać było, że są one zadowolone z tego, w taki sposób mogą spędzić to niedzielne popołudnie. – Bardzo podoba mi się to, że są takie ogromne zjeżdżalnie. Fajne jest też budowanie z dużych klocków lego z kaskiem i w kamizelce – powiedział mały Adrian. Młoda mieszkanka Woli, Zuzia Królikowska, zwróciła uwagę na inne zalety pikniku: – Ja lubię rywalizację, dlatego cieszę się, że mogę wziąć udział w różnych konkurencjach, takich jak slalom, strzelanie do bramki czy zawody sprawnościowe. Nagroda na koniec cieszy, ale nie jest najważniejsza. Chociaż fajnie jest coś wygrać.

Młodsze dzieci chętnie oglądały także specjalnie przygotowaną na ten dzień przez Stację Muzeum makietę z kursującą kolejką, grały w warcaby i szachy, których pionki nierzadko były niewiele mniejsze od uczestników zabawy. Chętnie malowały sobie także twarze.

Nastolatkowe natomiast zainteresowani byli bardziej pokazami szermierki, miasteczkiem ruchu drogowego, pokazami służb mundurowych czy też prezentacją pojazdu technicznego Metra Warszawskiego. Dużą popularnością cieszyły się stoiska, na których można było nabyć różne gadżety oraz ergonometr wioślarski. Mieszkańcy mieli okazję zapoznać się także z pozytywnie zweryfikowanymi projektami zgłoszonymi w tym roku w ramach budżetu partycypacyjnego.

Na koniec o godzinie 16.00 w wolskim amfiteatrze w parku Sowińskiego przygotowana została dodatkowa, niezwykła atrakcja. Na deskach głównej sceny pojawili się aktorzy Teatru Lalka, którzy odegrali dla najmłodszych spektakl „Jaś i Małgosia”. 

Marcin Kalicki

Blowjob