piątek, 23 czerwiec 2017 11:38

Dni Ursynowa

Napisane przez 

Od kiedy Ursynów przestał być gminą, a stał się dzielnicą, Dni Ursynowa były jednym dniem z koncertem i jarmarkiem u stóp Kopy Cwila. W tym roku były to dwa dni w stałym miejscu. Trzeci dzień to atrakcje dla najmłodszych na tzw. Olkówkach na Ursynowie Północnym. Mieszkańcy bawili się więc od 9 do 11 czerwca.

W strefie rekreacyjnej dla dzieci był plac zabaw, dmuchańce, ścianka wspinaczkowa, pokaz baniek mydlanych oraz dziecięce występy. Swoją ofertę zaprezentowały ursynowskie jednostki podległe samorządowi, organizacje pozarządowe oraz namiot, gdzie spotkać można było radnych dzielnicy. Na stoisku Ursynoteki można było zaopatrzyć się w książki dla dzieci. Zajrzała tam Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy i zapoznała się ze świeżo wydaną książką Andrzeja Rogińskiego „Metro w Warszawie”.

Zainteresowaniem cieszyły się stoiska jarmarczne i strefa piwa.

Wystąpili laureaci młodzieżowego konkursu Ursynów Music Fest – The Kroach, Rebound, Riptide, a także Ursynowski Chór Iuvenis, który wraz z orkiestrą symfoniczną zaprezentował utwory legendarnego zespołu – The Beatles. Po koncercie Beaty Kozidrak na niebie rozbłysły sztuczne ognie.

- W fantastycznej, radosnej atmosferze ursynowianie świętowali jubileusz czterdziestolecia naszej dzielnicy – stwierdził burmistrz Robert Kempa. – Mieliśmy okazję gościć na dużej estradzie sześć gwiazd: Kortez, Bednarek, T.Love jednego dnia i Golden Life, Feel, Bajm drugiego dnia. Oglądaliśmy pokaz sztucznych ogni.

Burmistrz Robert Kempa i jego zastępca Łukasz Ciołko podziękowali osobom, instytucjom i organizacjom zaangażowanym w organizację oraz udział w Dniach Ursynowa. Podziękowania skierowali także do pracowników Urzędu Dzielnicy przygotowujących imprezę.

Dni Ursynowa kosztowały podobno 700 tys. zł. Na jubileusz dzielnicy składają się głównie liczne imprezy Ursynoteki, wspomniane Dni oraz zapowiedziane potańcówki.

(aro) 

Blowjob