piątek, 30 czerwiec 2017 18:10

Głosujemy za Stołem spotkań

Napisane przez  Andrzej Rogiński

Dziękuję mieszkańcom Ursynowa, którzy popierają projekt Stół spotkań.

Piotr Skubiszewski z Otwartego Ursynowa: - Cieszymy się, że wzięliśmy udział w spotkaniu promującym projekt stół spotkań oraz pomysł fontanny pod Kopą Cwila. Na Ursynowie powinno być jak najwięcej otwartych przestrzeni do spotykania się, rozmów, czy po prostu spędzania wolnego czasu.

Antoni Pomianowski, prezes Zarządu Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa: - Jako Inicjatywa Mieszkańców Ursynowa od zawsze podkreślaliśmy, jak ważny jest dialog w sferze publicznej. Dlatego właśnie przy stole spotkań zbieraliśmy podpisy pod konsultacjami w sprawie rozwoju dróg na Ursynowie, bo takie decyzje powinny zapadać po dialogu władz z mieszkańcami.

Przedstawiciele obu stowarzyszeń przyszli 23 czerwca na plac przy fontannie w parku Jana Pawła II i poparli projekt w budżecie partycypacyjnym Stół spotkań. Rozmawiając z mieszkańcami opowiedzieli się za budową fontanny u stóp Kopy Cwila oraz za zachowaniem normalności w sieci dróg. Zainteresowaniem cieszyła się moja książka „Metro w Warszawie”.

Stół spotkań to spotkań towarzyskich, stół do gier, stół dyskusyjny, lokalnych wydarzeń jak święto placu z fontanną, miejsce odpoczynku. Można z niego będzie korzystać przez cały tydzień. Można będzie przysiąść na ławce przy stole i pogadać z bliskimi, z sąsiadem, odpocząć, posiedzieć po komunii św. i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Widok na fontannę, która po zmierzchu mieni się kolorami, jest przepyszny. Warto posiedzieć na placu wśród dobrej architektury.

Jeśli oddacie Państwo głosy na projekt budżetu partycypacyjnego pod nazwą „Stół spotkań” to w 2018 r. na fragmentach placu pomiędzy trawnikiem a fontanną, blisko i równolegle do trawnika, na wprost kościoła zostaną ustawione 3 - 4 ławki oraz 2 – 4 stoły. Stoły i ławki będą tak samo wyglądać jak istniejące już ozdobne ławki na placu, żeliwne z drewnianymi deskami. Ten niedrogi projekt wzmocni w nas poczucie wspólnoty.

Głosować na projekt partycypacyjny Stół spotkań można na dwa sposoby: przez Internet – na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl oraz papierowo – wypełniając kartę do głosowania w urzędzie dzielnicy.

Nr projektu Stół spotkań 2724; Obszar 2 Ursynów Wysoki Północny; wylosowany jako 18.

Andrzej Rogiński

Blowjob