sobota, 04 luty 2017 15:39

Snowpark w Wilanowie

Napisane przez 
Snowpark w Wilanowie Darek Orlicz

Obok budynku Royal Wilanów (naprzeciwko dzielnicowego ratusza) przy ulicy Klimczaka 21 bm. został otwarty snowpark.

Olbrzymia konstrukcja (20 m x 20 m x 5 m) imitować będzie górski stok przez niemal dwa miesiące. Nawierzchnia pokryta igelitem i dodatkowo sztucznie naśnieżana będzie do dyspozycji miłośników freestyle’u (ewolucje na przeszkodach), aby mogli korzystać ze snowparku niezależnie od warunków pogodowych. Ustawione na konstrukcji przeszkody o różnym stopniu trudności takie jak box, raile czy rura, będzie można pokonywać na nartach, deskach snowboardowych czy snowskate (śnieżna deskorolka). Dla dzieci w wieku od 3 do 7 roku życia powstanie też obok na płaskim już terenie snowpark, gdzie w bezpieczny sposób będą mogły nauczyć się podstaw freestyle’u.

Oba oświetlone i nagłośnione obiekty będą otwarte codziennie od godz. 12 do godz. 21. Wejście bezpłatne. Plan działalności Royal Snowparku przy Royal Wilanów przewiduje regularne treningi freestyle’u dla zupełnie początkujących jak i zaawansowanych, zawody, imprezy oraz niedzielną szkółkę narciarską dla maluchów. Przede wszystkim jednak Royal Snowpark przeznaczono na spontaniczne treningi dla wszystkich amatorów freestyle’u. Większość zorganizowanych atrakcji będzie nieodpłatna,

Capital Park, zarządca budynku Royal Wilanów, który ufundował snowpark, przewiduje, że zakończenie sezonu nastąpi 12 marca, choć ostatecznie zadecyduje aura.

Przy okazji warto zauważyć, że GTC, chociaż nie otrzymało pozwolenia na budowę Galerii Wilanów, na nikogo się nie obraziło i umożliwiło Royal Wilanów skorzystanie ze swojego gruntu na snowpark. Zapewne będzie to dobrze zapamiętane. Podobnie jak letnie kino i wspólne oglądanie meczy EURO 2016 przez setki mieszkańców. Inni prawdopodobnie ogrodziliby swój teren i zamknęli dostęp. A ileż dobrego mogłoby być, gdyby istniała i Galeria Wilanów i Royal Wilanów! Inwestorzy z doświadczeniem chętnie oferują mieszkańcom dobrą rozrywkę.