sobota, 11 marzec 2017 15:28

Młodzi pięściarze

Napisane przez  Władysław Adamski

Po raz pierwszy Centrum Rekreacyjno-Sportowe Bielany stało się areną zmagań młodych pięściarzy w turnieju rangi mistrzowskiej. W szranki stanęli kadeci i juniorzy uczestniczący w Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza.

Organizator, czyli Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Bokserski, rozłożył pojedynki na dwa dni. Otwarcia imprezy dokonali: Włodzimierz Piątkowski - zastępca burmistrza dzielnicy, Stanisław Dobosz - prezes Mazowieckiego Okręgowego Związku Bokserskiego, wiceprezes Henryk Zatyka oraz Anna Szymczak-Gałkowska - dyrektor CRS Bielany.

Pierwsze walki rozpoczęły się w sobotę, 4 marca. Finały rozgrywano w niedzielę od godziny 12.00. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach wiekowych, a także w wielu kategoriach wagowych. Najpierw zmagali się kadeci, a następnie juniorzy. Pierwsi to zawodnicy w wieku 15-16 lat. Drudzy w wieku 17-18 lat.

Emocji nie brakowało. Jak poinformowali organizatorzy, do turnieju zgłosiło się ponad 80 zawodników. Każdy z pojedynków trwał 3 rundy. Każda z rund liczyła 3 minuty. Mimo okrzyków z widowni, zawodników do rywalizacji zachęcać nie było potrzeby. Dawali z siebie wszystko. Pojedynkom przyglądał się Włodzimierz Piątkowski, zastępca burmistrza dzielnicy Bielany: – Patrząc na determinację młodych pięściarzy wierzę, że okażą się przyszłością tej dyscypliny sportu. Podobnego zdania był Henryk Zatyka, wielokrotny mistrz kraju w boksie, obecnie prowadzący zajęcia pięściarskie w CRS Bielany: – To bardzo zdolna młodzież. Wielu z tych zawodników ma szansę stać się dobrymi pięściarzami.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali medale. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Bujała. Za najlepszą walkę uznano starcie Dominika Budysia z Radosławem Radiukiem w kategorii do 56 kg. Oprócz medali ufundowano puchary dla najlepszego zawodnika oraz dla dwóch pięściarzy, którzy stoczyli najlepszą walkę.

Władysław Adamski