sobota, 25 marzec 2017 18:11

Standard spółdzielczy

Napisane przez  Andrzej Rogiński

„Mozarta – Dom nad Dolinką” przy ul. Mozarta 1 na Mokotowie to inwestycja, której uroczyste otwarcie nastąpiło 20 marca. Licznie stawili się spółdzielcy oraz zaproszeni goście. Mowy były merytoryczne, ciepłe, szczere, a pochwały dla organów Spółdzielni zasłużone. „Nie mówię żegnaj”, to tytuł występu młodych artystów z piosenkami Marka Gaszyńskiego, który podkreślił wyjątkowość wydarzenia.

Standard zamieszkania, to nie tylko dobrze funkcjonujące mieszkanie. To także otoczenie, na które składa się infrastruktura społeczna. Przyjrzyjmy się, na przykładzie Spółdzielni Mieszkaniowej „Służew nad Dolinką”, na czym polega przewaga standardu zamieszkania w spółdzielni nad standardem wspólnoty mieszkaniowej w budynku deweloperskim.

Łącznie w budynkach i na całym terenie Spółdzielni jest zainstalowanych 280 kamer zapewniających monitoring wizyjny całego osiedla. W 2002 r., dzięki Gminnemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Urzędu m.st. Warszawy, powstał zdrój wody oligoceńskiej przy ul. Batuty. Został on wybudowany przez Spółdzielnię.

Obiekt sportowy „Arena Służew”, położony przy ul. Noskowskiego, w całości zrealizowany ze środków spółdzielczych. Spółdzielnia wspiera również działalność Osiedlowego Klubu Sportowego (OKS) „Służew”. Place zabaw. Siłownie plenerowe zlokalizowane przy ul. Noskowskiego, Łukowej, Bacha i Batuty. W ramach budżetu partycypacyjnego powstaje plenerowy kompleks wypoczynkowy „Górki Służewskie” z boiskiem, fontannami oraz linarium dla dzieci.

Przedszkole „Małego Kopernika”,wybudowane przez Spółdzielnię dla 115 dzieci, działa na zasadach przedszkola publicznego od 1 września 2015 r. przy ul. Batuty 7B.

Przy ul. Mozarta 1powstała filia publicznej biblioteki z tarasem widokowym. W tym samym obiekcie znajduje się parking wielokondygnacyjny z 580. miejscami postojowymi przy ul. Mozarta 1, który zapewnił dodatkowe miejsca postojowe dla mieszkańców okolicznych budynków. Wcześniej Spółdzielnia zrealizowała inwestycje mieszkaniowe: Elsnera 34, Puławska 255 i Puławska 255A, Noskowskiego 5.

Powstaną schody ruchome zapewniające zejście do stacji metra Służew od strony ul. Sonaty, gdzie realizowany jest kolejny dom. Dodatkowo Spółdzielnia wybuduje windę zewnętrzną z całodobowym dostępem dla osób niepełnosprawnych i matek z dziećmi na wózkach. Inwestycja będzie w pełni sfinansowana przez Spółdzielnię.

- To była inicjatywa mieszkańców. Grzegorz Jakubiec, prezes Spółdzielni, zaoferował lokal dla biblioteki przy ul. Mozarta 1 – wyjaśnia Grażyna Zgoła, dyrektor Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Mokotów. – To jest biblioteka uniwersalna, co znajduje odbicie w nazwie: Wypożyczalnia dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci nr 140. Będzie można w niej wypożyczać książki, czytać na miejscu książki i prasę, a także brać udział w różnych imprezach kulturalnych, czytelniczych w sąsiedniej sali. Na miejscu jest dostęp do Internetu. Biblioteka czynna będzie przez 6 dni w tygodniu. Taka uniwersalna biblioteka jest piąta z kolei w Warszawie. Spółdzielnia nie będzie obciążać biblioteki czynszem. Nasza wdzięczność dla Spółdzielni jest ogromna. Oficjalne otwarcie nastąpi 24 maja 2017 r.

Spółdzielczy Klub Seniora został przeniesiony z ul. Elsnera 32 na Mozarta 1.

- Warunki funkcjonowania Klubu zmieniły się w sposób znaczący. To tak jakby porównać piaskownicę z plażą nad polskim morzem – mówi Mirosław Kłopotowski, animator kultury Klubu Seniora „Służewiak”. – Powiększyła się oferta programowa. Poinformujemy o niej 30 marca podczas spotkania z zainteresowanymi seniorami. Bardzo mi zależy na uaktywnieniu seniorów, którzy dotychczas nie uczestniczyli w zajęciach Klubu. Tym bardziej, jeśli mają zainteresowania i pasje, którymi chcieliby się podzielić z innymi.

Prezesem Zarządu Spółdzielni jest Grzegorz Jakubiec, a przewodniczącym Rady Nadzorczej - Rafał Miastowski.

Andrzej Rogiński

Blowjob