piątek, 21 kwiecień 2017 15:13

Na Skarżyńskiego stawiają na ręczną!

Napisane przez 

Piłka ręczna przeżywa w naszym kraju prawdziwy renesans. Nie dziwi to wcale, bo wyniki naszej kadry budzą podziw. Czwarte miejsce na Igrzyskach Olimpijskich reprezentacji mężczyzn i również czwarte kobiet na mistrzostwach świata. Teraz jest wielka szansa dla młodych ludzi z Ochoty, by pójść w ślady znakomitych zawodników. Liceum z klasami sportowymi - to najlepszy start w sportowe życie.

W budynku obecnego gimnazjum 16 od września będzie funkcjonować liceum, a w nim znajdziemy prawdziwą gratkę dla młodych miłośników piłki ręcznej. Będzie klasa sportowa o takim właśnie kierunku. Poprowadzi ja znakomity trener Maciej Kąkol. Samo nazwisko mówi już wiele fanom tej gry na Ochocie. Piłka ręczna w życiu trenera była od najmłodszych lat. Stefan Kąkol (ojciec) praktycznie wprowadził tę dyscyplinę sportu na Ochocie i wszystko wskazuje na to, że zamiłowanie do niej przekazał synowi. Obecny nauczyciel WF i trener szczypiornistek kończy właśnie ostatnią z licencji trenerskich klasy A, a to oznacza, że ma kwalifikacje do trenowania zawodników o różnym stopniu zaawansowania, łącznie z reprezentacją kraju.

Ochota ma szanse stać się potęgą piłki ręcznej, bo w tej dzielnicy pracują też inni nauczyciele - pasjonaci tej dyscypliny, uczący w szkołach podstawowych i równocześnie będący trenerami w klubach MOS Ochota i UKPR Agrykola. Takie zaplecze daje ogrom możliwości i pole do popisu w liceum.

Zapytaliśmy Macieja Kąkola dlaczego właśnie piłka ręczna jest grą, którą poleca młodym ludziom.

- Trudno opisać w kilku słowach, co takiego ma ręczna. Na pewno jest to dyscyplina kontaktowa, dająca możliwość upuszczenia emocji. Grać może w nią każdy, nie trzeba być mistrzem, żeby biegać na boisku. To, jak już wspomniałem, znakomity sposób na wyładowanie emocji - tłumaczy trener Kąkol i dodaje, że dzięki grze jego zawodniczki jeżdżą po Polsce i całym świecie, poznają nowych ludzi. To wielka przygoda w wieku nastu lat pojechać do Słowenii czy Norwegii na turniej. - Przede wszystkim daje szanse na ciekawe życie. Organizujemy na Ochocie masę wyjazdów, turniejów, obozów sportowych. Ten sport uczy dyscypliny, odpowiedzialności. Jesteśmy jedną wielką rodziną, nie tylko na boisku, ale po za nim dziewczyny zawsze mogą na siebie liczyć. Dzięki piłce ręcznej tworzą się przyjaźnie na całe życie, czego przykładem są turnieje pokoleń organizowane przez samych oldboyów. Długo mógłbym opowiadać, bo to całe moje życie. Jedno jest pewne, nie znam osoby trenującej, która po skończonej karierze nie wspomina tego okresu z łezką w oku. Moim powołaniem jest zachęcić jak najwięcej dzieci z Ochoty do gry w tę dyscyplinę, bo ona mnie ukształtowała i dzięki niej jestem teraz tym, kim jestem - podkreśla trener.

Budynek liceum przy ul. Skarżyńskiego 8 będzie miało najlepsze w dzielnicy warunki do funkcjonowania klasy sportowej. Dwie sale fitness, duża nowoczesna hala sportowa, siłownia, blisko szkoły pływalnia... Czegóż chcieć więcej, aby w wieku kilkunastu lat rozpocząć prawdziwa przygodę ze sportem?

Klasa sportowa to oczywiście więcej godzin wychowania fizycznego. Normą dla LO są 3 godziny w tygodniu, a młodzi szczypiorniści będą mieli ich łącznie 6.

Wszelkie informacje o naborze do klasy można uzyskać pod numerem telefonu 22 823-30-99 oraz mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Blowjob