niedziela, 30 kwiecień 2017 11:35

I Bieg Wolski

Napisane przez  Marcin Kalicki

Nie lada atrakcje czekały na miłośników biegania w ostatni weekend na Woli. W sobotnie przedpołudnie rozpoczął się w parku Szymańskiego organizowany przez Urząd Dzielnicy I Bieg Wolski. Dzieci i młodzież wystartowały na czterech różnych dystansach w zależności od wieku: 200 m, 400 m, 800 m i 1000 m. Piąty dystans – 10 000 m, to odległość, jaką mieli do pokonania dorośli.

Blisko dwieście zawodniczek i zawodników stanęło do walki w kategoriach dzieci i młodzieży. Wszystkim uczestnikom, pomimo silnie wiejącego wiatru, cały czas towarzyszył uśmiech na twarzy. Widać było także, że dobrze się przy tym bawią.

– Jest bardzo fajnie. Lubię grać w piłkę, lubię biegać. Mama powiedziała, że mogę spróbować. Zobaczymy, jaki będę miał czas – powiedział dziesięcioletni Mateusz, rywalizujący na dystansie 800 m.

– Nie jestem najmłodszym uczestnikiem. Nie przygotowywałem się specjalnie, poza lekcjami wuefu. Ale fajnie byłoby wygrać puchar i medal – oświadczył ośmioletni Rafał.

Niemniej emocji było na dystansie przeznaczonym dla dorosłych. Zarówno panie, jak i panowie zwracali uwagę na pogodę.

– Biegam od trzech lat, więc nie jest to dla mnie pierwsze dziesięć kilometrów do przebiegnięcia. Chciałbym zejść z czasem poniżej 41 minut, ale nie wiem, czy się uda, głównie ze względu na silny wiatr – mówi pan Janusz.

Pani Dagmara dodała: – Pogoda raczej nie pozwoli na to, aby padły dziś jakieś niesamowite rekordy. Zimny wiatr nie sprzyja biegaczom, ale najważniejsze, że nie pada deszcz. Jak ktoś lubi biegać i robi to rekreacyjnie, dla zdrowia, a nie nastawia się rywalizację, to nie będzie zwracał uwagi na to aż tak bardzo. Cieszę się, że ten I Bieg Wolski organizowany jest akurat w tym miejscu. Często tu jestem i za każdym razem widzę przynajmniej kilka, kilkanaście osób, które uprawiają różne sporty. Ja najczęściej biegam lub jeżdżę na rolkach właśnie w tym miejscu, dlatego uważam, że trasę znam znakomicie i nie mogło mnie dzisiaj tutaj zabraknąć.

W biegu głównym wzięło udział 138 zawodników i zawodniczek. Trzech najlepszych osiągnęło czas poniżej 38 minut. Zwycięzcą okazał się Arkadiusz Nowak (36 minut 16 sekund), drugi był Michał Szymel, a trzeci Piotr Sprengel. Wśród pań natomiast zwycięstwo wybiegała Justyna Śliwiak z czasem 41 minut 11 sekund. Miejsca na podium uzupełniły kolejno: Paulina Lipska-Mazurek oraz Agnieszka Żuraniewska.

I Bieg Wolski okazał się wielkim sukcesem organizacyjnym, ale przede wszystkim sportowym. Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli zapowiada, że chciałby, aby wydarzenie to wpisało się na stałe w kalendarz biegów w Warszawie. 

Marcin Kalicki

Blowjob