niedziela, 30 kwiecień 2017 11:38

Pokaz taekwondo

Napisane przez  Władysław Adamski

Hala sportowa przy ulicy Lindego na Bielanach zamieniła się 22 kwietnia w arenę zmagań taekwondzistów. Zawody rozpoczęły się od rywalizacji najmłodszych. Potem startowali coraz starsi zawodnicy.

Impreza została zorganizowana w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Rywalizowano w pięciu kategoriach wiekowych. Dzieci w wieku 6-7 lat popisywały się w mniej skomplikowanych konkurencjach sprawnościowych. Stopień trudności wzrastał jednak wraz z przystępowaniem do rywalizacji starszych grup. Kolejno umiejętności swoje zaprezentowały grupy żaków, młodzików, juniorów młodszych oraz juniorów starszych, czyli młodzieży w wieku 15-17 lat. Żacy startowali w minikyorugi z wyłączeniem ataku na głowę. Dla starszych przewidziano konkurencje w kyorugi, co w potocznym języku oznacza walkę. Było więc na co popatrzeć.

- Startująca w zawodach młodzież reprezentuje dobry poziom techniczny – ocenił Grzegorz Pietruczuk, zastępca burmistrza dzielnicy Bielany, przyglądający się rywalizacji. – Obserwuję również, że taekwondo olimpijskie cieszy się wśród młodzieży coraz większą popularnością. Być może oglądaliśmy więc dziś przyszłych olimpijczyków.

W sumie wystartowało 171 zawodników z siedmiu klubów. Wśród nich znalazło się 70 dziewcząt. Dla uczestników przygotowano przysłowiowy worek medali. Do samego końca trwała ostra rywalizacja pomiędzy KS Tebek, a UKS G-8 Bielany. Ci pierwsi zgromadzili 59 medali. Drudzy o dwa medale mniej. Oba kluby zdobyły też identyczną liczbę punktów. Cenniejsze krążki przypadły jednak zawodnikom UKS G-8 Bielany. Zdobyli oni aż 21 złotych medali! Tym samym wyprzedzili drużynę KS Tebek (16 złotych medali) oraz AZS AWF Warszawa (10 złotych medali), które to ekipy zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji medalowej.

Władysław Adamski

Blowjob