Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 15 maj 2017 15:10

Siatkówka kobiet na Woli

Napisane przez  Marcin Kalicki

W dniach 29-30 kwietnia odbył się w Warszawie I Turniej o Puchar Burmistrza Woli w siatkówce kobiet. W dwóch dzielnicowych halach przy ulicach Redutowej i Rogalińskiej stanęło naprzeciwko siebie szesnaście zespołów w kategorii kadetek i młodziczek z Polski oraz Ukrainy i Białorusi. Najlepsze w obydwu kategoriach wiekowych okazały się podopieczne trenerów Stanisława Lizińczyka i Janusza Patriaka grające w barwach wolskiego UMKS MOS Wola Warszawa.

Silnie obsadzone zawody były dla kilku drużyn znakomitym przetarciem przed półfinałowym turniejem Mistrzostw Polski Kadetek i Młodziczek. – Turniej o Puchar Burmistrza Woli był kolejnym ważnym etapem przygotowań do krajowych rozgrywek. Miałyśmy możliwość rozegrać mecze z koleżankami zza wschodniej granicy i porównać nasze umiejętności z młodziczkami z SMS Grodno. Pomimo braków personalnych dałyśmy radę i wygrałyśmy wszystkie mecze zajmując I miejsce – powiedziała Julia Kabala, rozgrywająca UMKS MOS Wola. - Mogłyśmy potrenować różne warianty gry oraz kombinacje, a koleżanki z rezerwy miały szansę się ogrywać. Turniej o Puchar Burmistrza Woli to bardzo istotne doświadczenie w naszych przygotowaniach do półfinałów Mistrzostw Polski. Każdy rozegrany mecz pozwolił nam się wzmocnić psychicznie i popatrzeć na chłodno na siatkarskie błędy tak, aby móc je skorygować pod okiem naszego doświadczonego zespołu trenerskiego. Jestem dumna, że jestem kapitanem tak zgranego zespołu, który po raz kolejny okazał się najlepszy.

Inna zawodniczka wolskiego zespołu Oliwia Kosieradzka także zwróciła uwagę na rangę i istotę zawodów: – I Turniej o Puchar Burmistrza Woli był dla nas przygotowaniem do 1/2 Mistrzostw Polski w kategorii młodziczek. Wiadomo, że nie chciałyśmy w nim tylko zagrać, ale wygrać. Finał zagrałyśmy z wicemistrzyniami Mazowsza UKS Atena Warszawa, który zakończył się wynikiem 2:1 dla MOS-u Wola. Musimy pamiętać, że najważniejsza impreza dopiero przed nami.

W rywalizacji młodziczek bezkonkurencyjne okazały się siatkarki UMKS MOS Wola, które wyprzedziły inną drużynę ze stolicy – UKS Atena oraz LTS Legionovia Legionowo. Na najwyższym stopniu podium w kategorii kadetek także stanęły siatkarki UMKS MOS Wola. Drugie miejsce zajął zespół SMS Grodno, a trzecie MUKS Volley Płock.

– To był bardzo udany turniej, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym, z silną obsadą. Większość spotkań stała na wysokim poziomie, a o sile zespołów niech świadczy fakt, że aż cztery drużyny startujące w kategorii młodziczek to półfinalistki Mistrzostw Polski. Traktowaliśmy te zawody prestiżowo, ze względu na patronat, jak również szkoleniowo. Jeszcze w maju zarówno zespoły młodziczek, jak i kadetek grają turnieje półfinałowe Mistrzostw Polski z szansami na awans do rozgrywek finałowych. Sprawdzian wypadł bardzo udanie, obydwa zespoły zdecydowanie wygrały swoje kategorie, zatem puchary zostają w Warszawie – stwierdził Paweł Wasilewski, dyrektor MOS Wola Warszawa. – Przyjezdne drużyny podkreśliły wysoki poziom organizacyjny imprezy i już wyraziły chęć wzięcia udziału w turnieju w przyszłym roku. Mam nadzieję, że cykl Turniejów o Puchar Burmistrza na stałe wejdzie do kalendarza siatkarskich imprez dzielnicy obok takich wydarzeń jak: „Międzynarodowe Turnieje Wola Cup” czy „Wolska siatkówka”.

Najlepszymi siatkarkami I Turnieju o Puchar Burmistrza Woli została przyjmująca Zuzanna Dygdoń (młodziczki) oraz rozgrywająca Zuzanna Ludynia (kadetki) – obydwie grające na co dzień w barwach wolskiej drużyny.

Marcin Kalicki