sobota, 27 maj 2017 20:55

Sportowe stypendia

Napisane przez  Władysław Adamski

Wyjątkowo sympatyczne spotkanie odbyło się 15 maja w bielańskim ratuszu. W trakcie uroczystości aż 36 młodych sportowców z Bielan otrzymało stypendia. Stypendia przyznawane są najzdolniejszym sportowcom, którzy w danym roku osiągnęli znaczące wyniki na arenie krajowej i międzynarodowej.

Tegoroczna, trzecia edycja programu jest rekordowa. Dwa lata temu stypendia przyznano 8 zawodnikom. Przed rokiem liczba ta wzrosła do 30. Obecnie uhonorowano 36 młodych zawodniczek i zawodników, trenujących na co dzień w UKS G-8 Bielany, AZS-AWF Warszawa oraz w UKS Kusy Warszawa. Wyróżniono taekwondzistów, triathlonistów pięcioboistów, szermierzy, biegaczy oraz osiągających od lat doskonałe rezultaty pływaków.

Nie można przemilczeć faktu, że każdego roku wzrasta kwota środków, z których fundowane są stypendia. Środki te pochodzą od sponsorów, ale także z wpisowego na odbywający się w styczniu Bieg Chomiczówki i Bieg o Puchar Bielan. Komisja stypendialna brała pod uwagę różne kryteria. Oprócz osiągnięć sportowych na arenie krajowej i międzynarodowej w 2016 roku zwracano również uwagę na wpływ, jaki sukcesy młodych sportowców wywarły na promowanie dzielnicy.

W tegorocznej gali rozdania stypendiów oprócz laureatów programu wzięli udział rodzice, trenerzy i pomysłodawcy projektu z TKKF „Chomiczówka” i Urzędu Dzielnicy. Obecni byli m.in.: Grzegorz Pietruczuk, inicjator pomysłu wręczania stypendiów i zarazem przewodniczący Stowarzyszenia „Razem dla Bielan”, Włodzimierz Piątkowski, zastępca burmistrza dzielnicy, oraz Jacek Bączkowski, prezes TKKF „Chomiczówka”. Wraz ze sponsorami wręczali oni nagrody uzdolnionej sportowo młodzieży.

Oprócz 36 zawodników nagrodę specjalną otrzymał multimedalista, wielokrotny mistrz Europy i kraju Kacper Stokowski.Podziękowano również sponsorom.

– Cieszę się, że program się rozwija i wspieramy coraz większą grupę sportowców – ocenił Grzegorz Pietruczuk. - Przeznaczamy rosnące kwoty na stypendia dla zawodników. Gala rozdania stypendiów stanowi ukoronowanie wysiłku, jaki wspaniała, bielańska młodzież włożyła w swoje treningi, starty, a także reprezentowanie Bielan na arenie krajowej i międzynarodowej, co doceniamy i za co dziękujemy w taki właśnie sposób.

Władysław Adamski

Blowjob