sobota, 2 grudnia

Powstanie przedszkole i szkoła przy ul. Hennela

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Obszar północnego Ursusa zyska nowoczesny kompleks edukacyjny, w skład którego wejdą przedszkole i szkoła podstawowa. Obiekt zostanie wyposażony w boisko sportowe i  dwa place zabaw. Całość ma być gotowa do 2020 roku.

Najpierw  dzielnica wybuduje przedszkole, a następnie szkołę dla blisko tysiąca uczniów. Realizacja inwestycji znacznie przyspieszyła dzięki przekazaniu przez dewelopera, firmy CPD S.A. na rzecz miasta działki pod budowę kompleksu.  Akt notarialny podpisano w lutym br. Firmę reprezentowała prezes Michalina Wiczkowska, Miasto reprezentowali burmistrz Urszula Kierzkowska oraz zastępcy – Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik.
Budowa przedszkola rozpocznie się jeszcze w tym roku. Obecnie projektowany jest budynek sześciooddziałowej placówki dla dzieci w wieku od 3 do 6 roku życia z pełnym zapleczem gastronomicznym, administracyjnym i sportowym. Na terenie zewnętrznym obiektu znajdzie się ogród i plac zabaw. Każdy oddział pomieści 25 dzieci. Łącznie obiekt będzie obsługiwał 150 przedszkolaków i do 40 osób personelu. W przedszkolu przewidziano wielofunkcyjny hol na każdej kondygnacji budynku pełniący funkcję komunikacyjno-wystawienniczą, salę gimnastyczną z możliwością adaptacji na różne imprezy i uroczystości oraz salę zajęć integracji sensorycznej.

W drugim etapie realizacji inwestycji powstanie szkoła podstawowa razem z halą sportową oraz zewnętrznym terenem sportowym.

– To kolejny nowoczesny kompleks edukacyjny w Ursusie, który powstaje w obecnej kadencji. W sumie na budowę lub rozbudowę szkół i przedszkoli w latach 2015-2018 wydamy ok. 110 mln zł. Zainwestowane środki trwale zmienią infrastrukturę oświatową w naszej dzielnicy, zapewnimy uczniom możliwie najlepsze warunki do nauki, a nauczycielom do pracy. – stwierdziła Urszula Kierzkowska burmistrz Dzielnicy Ursus.

Tadeusz Hennel (1888 – 1962) był jednym z projektantów, budowniczym fabryki. Później był kierownikiem wydziału mechanicznego, a następnie został zastępcą dyrektora Zakładów Mechanicznych „Ursus” ds. technicznych, na którym stanowisku pracował do 1939 r. Po II wojnie światowej przystąpił do odgruzowania i odbudowania fabryki. W 2004 r. Rada Warszawy – na wniosek mieszkańców – nadała ulicy, znajdującej się na terenie kiedyś zajmowanym przez fabrykę, nazwę Tadeusza Hennela.

Wizualizacja – autor: Woźnicki, Zdanowicz Architekci S.C.

 

Udostępnij

About Author