poniedziałek, 4 grudnia

WOŚP po bielańsku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zimowa aura nie stanowiła przeszkody i nikogo nie odstraszyła. Na ulicach Bielan pracowicie krzątali się woluntariusze. Aktywnie w akcję włączyli się również mieszkańcy Bielan.

Podobnie jak w ubiegłym roku gospodarzem dzielnicowego Finału było Centrum Rekreacyjno-Sportowe. W hali sportowej zorganizowano mnóstwo atrakcji. Były kiermasze, loterie, pokazy, warsztaty, zabiegi upiększające, zajęcia sportowe, gry i konkursy. Nie zabrakło oczywiście pasjonujących licytacji. Między innymi wylicytowano pierwszy kawałek okolicznościowego tortu. Za 510 złotych nabyła go radna Ewa Turek, po czym przekazała go osobie, która z nią  najdłużej w tej licytacji rywalizowała. Ponadto w celu zachęcenia do licytacji firma, która wykonała tort zadeklarowała, że wrzuci do puszek dokładnie taką samą kwotę. Z kolei radny Piotr Walas wylicytował pierwszy numer startowy na najbliższy Bieg Chomiczówki. Oddał go jednak rywalizującemu z nim w licytacji tacie Piotrusia, gdyż synek był bardzo zmartwiony.

Na zakończenie odbył się koncert Smolastego, czyli Norberta Smolińskiego.

W dzielnicy Bielany 28 Finał WOŚP rozpoczął się jednak od morsowania w Jeziorku Dziekanowskim. Grupa kilkudziesięciu miłośników zimnych kąpieli zanurzyła się więc w falach jeziorka, tym samym podtrzymując tradycję z poprzedniego roku. Wśród morsów dostrzegliśmy Grzegorza Pietruczuka, burmistrza Dzielnicy Bielany. Chłodna woda okazała się dla niego całkiem przyjazna, gdyż wychodząc z jeziorka miał na twarzy uśmiech.

W tym roku  zbiórka pieniędzy odbywała się na zakup sprzętu dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Na Bielanach trwała od samego rana. W  hali pneumatycznej na boisku Orlika przy ulicy Rudzkiej rozegrany został m.in. turniej piłkarski. Do rozgrywek przystąpiła rekordowa liczba 14 zespołów. Każda ze startujących drużyn wniosła wpisowe, które trafiło do puszek WOŚP. Z kolei na pływalni przy ulicy Lindego odbyły się zawody pływackie dla najmłodszych. Sprzedawano ciasta, a uzyskany dochód przekazano WOŚP.

Organizatorem 28 Finału w dzielnicy Bielany po raz trzeci było Stowarzyszenie „Razem dla Bielan”.

Władysław Adamski

Udostępnij

About Author