poniedziałek, 15 lipca

O nas

Obywatelska gazeta opinii „Południe”  ukazuje się w nakładzie nie mniejszym niż 40.000 egzemplarzy, a gdy zachodzi taka potrzeba to nakład zwiększamy do 150 tys. egz. w objętości 8 -16 stron każde wydanie. Powierzchnia zadruku strony wynosi 260 mm szer. x 355 mm wys.

Gazeta rozdawana jest bezpłatnie na obszarze wszystkich jedenastu dzielnic lewobrzeżnej Warszawy, a więc w dzielnicach: Mokotów, Ursynów, Wilanowa, Śródmieście, Żoliborz, Bielany, Bemowo, Ochota, Ursus, Włochy, Wola.

Dostępna jest ona w czwartki w ok. 300. sklepach, urzędach (dzielnice, urzędy skarbowe, pocztowe, inspektorat ZUS), spółdzielniach mieszkaniowych, ADM-ach, pływalniach, domach kultury, szpitalach, przychodniach zdrowia.

Szczycimy się tym, że jest ona najszybciej rozchwytywaną gazetą lokalną w Warszawie  a zwrotów nie odnotowaliśmy. Od kilku lat jest najbardziej rozpoznawalnym tytułem lokalnym w mieście.

„Południe” jako gazeta opinii opiera się na wiadomościach lokalnych i użytecznych dla mieszkańców i podmiotów gospodarczych. Silną stroną pisma jest publicystyka. Podejmujemy interwencje. O sprawach tych piszą reporterzy oraz mieszkańcy. Publikujemy korespondencje ze szkół, ale napisane wyłącznie przez uczniów. Gazeta nie uprawia polityki. Wiele uwagi skupiamy na sprawach komunalnych, kultury, spółdzielczych, samorządowych, społecznych. Przyglądamy się takim ważnym inwestycjom jak metro, Południowa Obwodnica Warszawy, domy kultury.

Funkcja organizatorska gazety należy do jej mocnych stron. Najważniejszymi projektami są Nagrody Południa i Firmy Godne Zaufania. Ponadto redakcja organizowała festyny, akcje, Młodzieżowe Warsztaty Dziennikarskie oraz akcje publicystyczne.  Sprawuje też wiele patronatów.

Z myślą o reklamodawcach i o zwiększeniu zainteresowania Czytelników gazetą oferujemy strony kolorowe o wysokiej jakości druku, szczególnie zdjęć i barwnych reklam. Posiadamy własną pracownię DTP co pozwala na przygotowanie zlecanych ogłoszeń.

Oferujemy konkurencyjne ceny reklam, najniższy koszt dotarcia. Własny skład i łamanie umożliwia naszemu wydawnictwu opracowywanie reklam prasowych oraz wydawanie gazetek okolicznościowych i promocyjnych. Projektujemy wydawnictwa reklamowe (foldery, ulotki, itp.). Opracowujemy strategie promocyjne, planujemy akcje promocyjne i reklamowe. Świadczymy usługi z zakresu public relations. Organizujemy spotkania promocyjne i konferencje prasowe.

Początkowo „Południe” ukazywało się na obszarze Mokotowa i Ursynowa. Wkrótce dystrybucja objęła również Wilanów. Na obszarze Śródmieścia, Żoliborza i Bielany jest znana od listopada 2006 r. Natomiast na Bemowie Ochocie, Woli, w Ursusie i we Włochach ukazuje się od listopada 2010 r.

W okresie od 1 kwietnia 1994 r. do końca 2017 r. ukazało się 1259 wydań „Południa”. Wszystkie wydania papierowe dostępne są także w formie elektronicznej. Poprzednią stronę www.poludnie.com.pl odwiedzało miesięcznie ok. 28 tys. IP.

„Południe” red. naczelny Andrzej Rogiński
„www.poludnie.com.pl” red. naczelny Andrzej Rogiński
południe@poludnie.com.pl
22 844 19 15; 603 675 370

Redaktor naczelny
Andrzej Rogiński