wtorek, 23 kwietnia

Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Trwają prace nad budową Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich przy ul. Hrubieszowskiej 9. Jest już koncepcja architektoniczna tego obiektu, a inwestycja będzie kosztować ok 10 mln zł. Projekt budowlany ma powstać w marcu. Modernizacja ma zakończyć się w roku 2020

Projekt zaadaptowania zabytkowego budynku przy ul. Hrubieszowskiej 9 na Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich nabiera coraz bardziej realnych kształtów. W ubiegłym roku zielone światło dla tej inwestycji dała Rada Warszawy. Teraz nadszedł czas, aby przejść do kolejnej fazy prac.

– Mamy już koncepcję architektoniczną budynku przy Hrubieszowskiej 9 To jest bardzo potrzebna i ważna dla nas inwestycja, którą traktujemy priorytetowo. – powiedział Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola – – Dom Pomocy będzie dla Powstańców miejscem o funkcjach integracyjno – rozrywkowych, przy jednoczesnym zapewnieniu im dziennej opieki wraz z wyżywieniem .

Zabytkowy obecnie budynek powstał w 1923 r. Mieściła się w nim pierwsza polska wytwórnia łańcuchów rolkowych Stanisława Kubiaka. W 2017 r. zapadła decyzja, że nieużytkowany, należący do miasta budynek, zostanie zaadaptowany na dzienny Dom Pomocy dla Powstańców Warszawskich.

Koncepcja architektoniczna zakłada generalny remont i modernizację tego dwukondygnacyjnego budynku o użytkowej powierzchni 701 mkw. Projekt zakłada, że na parterze powstanie m. in. punkt informacyjny, sala klubowa, duży pokój dzienny, kuchnia, jadalnia, zmywalnia i pomieszczenia magazynowe. Na piętrze projektanci przewidzieli miejsca na m. in. pokój spotkań, wielofunkcyjną salę do zajęć, salę rehabilitacyjną, gabinet lekarski i porad, pokój do odpoczynku, a nawet gabinet fryzjersko-podologiczny. Na każdym piętrze znajdą się również toalety, a cały budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt zakłada również usunięcie obumarłych drzew kolidujących z inwestycją i zastąpienie ich nową zielenią. Na terenie inwestycji powstaną również ławeczki, które w ciepłe dni będą służyć jako miejsce odpoczynku.

Udostępnij

About Author