sobota, 2 grudnia

Wybierz uczelnię, która ci odpowiada

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Każdego roku kilkanaście tysięcy warszawskich maturzystów stoi przed trudną decyzją, którą uczelnię wybrać? Grupa młodzieży z czterech warszawskich liceów: im. Jana Kochanowskiego, im. Władysława IV, im. Narcyzy Żmichowskiej, im. Stefana Batorego postanowiła stworzyć narzędzie, które pomoże podjąć tę decyzję. Stworzyli oni platformę, która skupia materiały promocyjne warszawskich uczelni.

Dzięki systemowi tagów strona indywidualnie zasugeruje te filmy promocyjne, które mogą zainteresować konkretną osobę. Platforma działa pod adresem www.uknow.pl  i jest w pełni bezpłatna.

Jednak działalność projektu Uknow to także organizacja wydarzeń dla młodzieży. Dzięki wydarzeniom licealiści mogą posłuchać wywiadów z osobami ze świata biznesu, kultury, sztuki czy internetu. Jest to też doskonała okazja do networkingu czyli budowy sieci kontaktów oraz zapoznania się z broszurami i ulotkami warszawskich szkół wyższych.

W sobotę 23 marca w Centrum Kultury Łowicka odbyła się młodzieżowa konferencja Uknow Talks. Było to pierwsze wydarzenie realizowane w ramach projektu „Uknow.pl” w olimpiadzie projektów społecznych Zwolnieni z Teorii. Tematem przewodnim było hasło „Być reżyserem życia?”. Wydarzenie składało się z dwóch części. Pierwsza część zawierała wywiady z zespołem Kwiat Jabłoni i dziennikarzem Bartoszem Kwiatkiem. Zakończyła się wnioskiem „Spraw aby szczęście było twoim sukcesem, bo tylko szczęście naprawdę stanowi wartość!”

Podczas przerwy była okazja do networkingu, zakupu płyty Kwiatu jabłoni oraz zapoznania się z ulotkami uczelni. Drugą część rozpoczęła rozmowa z Dorotą Czekaj współzałożycielką Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Kobiet oraz Paulą Schabińską, uczestniczką jednego z programów realizowanych przez fundację. Rozmowa zakończyła się losowaniem. Wyłoniony został zwycięzca biletu na wydarzenie „Future of Work”.

Następnym gościem był Marcin Bielawski, założyciel Kosyniera czyli start-upu, który produkuje rowery elektryczne. Momentem kulminacyjnym rozmowy także było losowanie nagrody, jazdy testowej najnowszym modelem Kosyniera. Uknow Talks zakończyło się wywiadem z Natalią Szcześniak i Radosławem Gajdą, twórcami największego w Polsce wideobloga o architekturze pt. Architecture is a Good Idea.

„Uknow Talks to świetna okazja żeby dowiedzieć się czegoś nowego o sobie i o tym jak dzieła świat, można zadawać pytania, spotkać się ze znajomymi, skupić na swojej przyszłości”. Tak spuentowała Uknow Talks jedna z uczestniczek wydarzenia.

Materiał nadesłał Jan Molski

Na zdjęciu: Nasz zespół: od lewej Jan Molski, Maria Deskur, Ania Sot, Karol Bojke, Julia Różycka, Marysia Adamska, Aleksandra Kożuszek. Do zespołu należy także Ola Zabrocka, której nie ma na zdjęciu.

Udostępnij

About Author