wtorek, 23 kwietnia

Służewski Dom Kultury usuwa nudę

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Od ogłoszenia narodowej kwarantanny minął przeszło miesiąc. Po takim czasie część osób przyzwyczaiła się do spowolnionego rytmu życia, jednak nie powinno to oznaczać zastoju w rozwijaniu pasji. Dlatego pamiętając o potrzebach zarówno warszawiaków, jak i lokalnej społeczności Mokotowa, Służewski Dom Kultury przygotował dedykowane zajęcia online. Myśl przewodnia kursów jest prosta – mimo utrudnionego wyjścia z domu, oferta domu kultury powinna rozwijać, bawić i kształcić.

Dla maluchów w wieku 2 i 3 lata, zaproponowano zajęcia ogólnorozwojowe organizowane w każdy wtorek i czwartek. Uwielbiana przez dzieci i ich opiekunów Kamila Calińska prowadzi zajęcia, dzięki którym uczą się podstawowych pojęć, takich jak: nazwy kolorów, kształtów, dni tygodnia, nazywania uczuć. Nie brakuje też muzyki, tańca i zabaw plastycznych. Za każdym razem dzieci odwiedza je Pan Emilian – pacynka, która czyta im bajeczki i wierszyki.

Ciało jest instrumentem, na którym może grać każdy. Trzeba jednak wiedzieć, jak to robić. Podczas indywidualnych zajęć z Piotrem „Bobby” Jaroszem – Mistrzem Polski Beatboxu – można wejść w świat kreacji dźwięków i komponowania utworów przy użyciu przepony. Warsztaty dopasowane są do czasu uczestnika zajęć i prowadzone są przez komunikatory audio-video (np. Skype).

W ofercie można także znaleźć bezpłatne formy rozwoju. Wielkim zainteresowaniem cieszy się kurs fotografii online. Każdy odcinek jest poświęcony dedykowanemu zagadnieniu fotograficznemu, dzięki czemu można poznawać tajniki warsztatu bez wychodzenia z domu.

Na koniec coś dla ducha. Wirtualna wystawa „3 ekspresje” prezentowana w Galerii przy Kozach SDK to ekspozycja jest dostępna dla każdego. Można w niej znaleźć prace Jadwigi Iwańskiej, Marii Kostrzewskiej-Baron i Bojany H. Leznicki – te trzy artystki to absolwentki łódzkiej uczelni plastycznej tworzące nieformalną grupę twórczą i wspólnie wystawiające swój, jakże zróżnicowany stylistycznie, artystyczny dorobek. Nieoficjalnie wiadomo, że w planach są nowe wystawy online.

Jak sam zespół Służewskiego Domu Kultury przyznaje, nic nie zastąpi spotkania na żywo z drugim człowiekiem. Dom kultury bez odbiorcy jest pusty. Nie zmienia to jednak faktu, że pandemia koronawirusa zapoczątkowała w publicznych instytucjach kultury nowy trend rozwoju. W realizacji są kolejne zajęcia online, dlatego warto regularnie sprawdzać stronę internetową SDK www.sdk.waw.pl.

***

Na podstawie artykułu:
https://sdk.waw.pl/wydarzenia/rodzaj-wydarzenia/inne/sdkonline-sprawdz-co-dla-ciebie-przygotowalismy-artykul-aktualizowany

 

Udostępnij

About Author