sobota, Maj 15

Wspólna lista dobrych sąsiadów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pomysł konsolidacji środowisk samorządowych z całego kraju jest zjawiskiem nienowym. Takie działania już osiem lat temu proponowała Mazowiecka Wspólnota Samorządowa. Do tej pory jeszcze się nikomu to nie udało.

Przecież jest tyle rzeczy, które chcemy wyartykułować władzy centralnej. Każdej władzy, zarówno tej dzisiejszej jak i tym, które będą kolejne. Szczególny nacisk chcemy położyć na sejmiki wojewódzkie, ponieważ tam są gromadzone środki na rozwój naszych miast, miasteczek i wsi. Dlatego kolejna próba konsolidacji następuje przed wyborami samorządowymi.

Mamy różne doświadczenia. Koledzy z Dolnego Śląska mają największe z nas sukcesy. Praktycznie współrządzą województwem i mają duży wpływ w gminach i powiatach tego regionu. My, jako Wspólnota, mamy wpływ na szczebel gminny czy dzielnicowy, jak również sprawujemy władzę w kilku kluczowych powiatach naszego województwa. Co prawda w ostatnich wyborach do sejmiku przekroczyliśmy próg wyborczy, ale wynik nie pozwolił na posiadanie reprezentantów w Sejmiku Mazowsza. Jestem przekonany, że to się zmieni i Bezpartyjni Samorządowcy, których zaczynamy współtworzyć, będą mieli swoich przedstawicieli w naszym województwie i w każdym innym w kraju.

Warto również odnotować, że nasze blisko półroczne rozmowy wieńczymy również porozumieniem w Warszawie. Środowiska Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej i Inicjatywy Mieszkańców Warszawy razem z wieloma innymi lokalnymi komitetami wspólnie przystępują do porozumienia Bezpartyjnych Samorządowców. Nasza wspólna lista w Warszawie z całą pewnością da nam wpływ na kluczowe decyzje dotyczące naszych dzielnic, które niestety zapadają wyżej. Chciałbym powiedzieć wyraźnie: te nasze rozmowy i prace mają charakter otwarty. Nie odrzucamy nikogo. Będziemy rozszerzać nasze porozumienie, budować program i szukać odpowiedniego kandydata na prezydenta Stolicy. Zachęcam wszystkich do pracy razem z nami na rzecz samorządnej Warszawy i Mazowsza.   

Grzegorz Wysocki – Ochocka Wspólnota Samorządowa

Udostępnij

About Author