poniedziałek, 15 lipca

Mokotowska Akademia Samorządowa

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jeśli chcesz mieć wpływ na decyzje samorządu warto rozważyć udział w nim.  Jeśli nie wiesz, jak się do tego zabrać, jeśli chcesz służyć ludziom możesz zdobyć kompetencje. Po 24 latach funkcjonowania „Południa” z naszą redakcją współpracuje grono ludzi, którzy swój czas przeznaczą na podzielenie się swoją wiedzą samorządową.

Redakcja gazety „Południe” powołała Mokotowską Akademię Samorządową i ogłosiła przyjęcia. Wpłynęły już pierwsze zgłoszenia.

Propozycję kierujemy do przyszłych radnych Mokotowa  i jego osiedli oraz innych osób zainteresowanych powodzeniem wspólnoty samorządowej. Do skorzystania z naszej propozycji zachęcamy w szczególności osoby aktywne w organizacjach pozarządowych oraz  osoby wybrane do rad osiedli, a ponadto osoby, które chciałyby utworzyć na swoim osiedlu samorządową jednostkę pomocniczą II stopnia. Redakcja wyraża przekonanie, że na Mokotowie nie brakuje ludzi z pasją, którzy potrafią nie tyle słuchać, co słyszeć, czego oczekują bliżsi i dalsi sąsiedzi od władz publicznych. Przynależność do partii politycznej wcale nie jest patentem na nieomylność.

Zaznaczamy, że Mokotowska Akademia Samorządowa nie jest przez nikogo dotowana, a więc nie ma żadnych zobowiązań ani wobec przedsiębiorców ani wobec partii politycznych. Wykładowcy prowadzić będą zajęcia jako wolontariusze.

Przewidujemy zajęcia w grupach po 20 – 25 osób, odrębnie dla Mokotowa Górnego i dla Mokotowa Dolnego. Program zajęć, nazwiska wykładowców oraz terminy i miejsca zajęć podamy podczas zebrania informacyjnego. Teraz przyjmujemy zgłoszenia pod adresem e-mail: południe_glos@poczta.onet.pl

Andrzej Rogiński, redaktor naczelny

Udostępnij

About Author