poniedziałek, 20 maja

Wieści

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Będzie  kładka

Mieszkańcy ulic Piaskowej i Kłopot uzyskają dogodne przejście do stacji PKP Powązkowska oraz połączenie z ulicą Przasnyską na Żoliborzu. PiS chwali się tym, że to efekt działań klubu ich radnych na Woli. Radni rozpoczęli samodzielne rozmowy z Ministerstwem Infrastruktury i PKP PLK. PKP Polskie Linie Kolejowe podjęły zobowiązanie wybudowania pełnowymiarowej kładki między Żoliborzem a Wolą. Padł warunek: Zarząd Dzielnicy Wola musi na swym terenie przygotować niezbędną infrastrukturę w postaci chodnika dla pieszych, o czym spółka niezwłocznie powiadomiła Burmistrza Dzielnicy. Jak sprawdziliśmy Burmistrz od początku kadencji uzyskiwał negatywne odpowiedzi od kolejarzy. Teraz PKP PLK zmieniły stanowisko, a Burmistrz zadeklarował budowę dojścia do przyszłej kładki.

Kim był Holoubek?

20 lutego, podczas sesji Rady Dzielnicy Mokotów radny Marcin Gugulski (PiS) stwierdził m.in.: „Gustaw Holoubek wielkim aktorem był. Ale był też idiotą politycznym, Jak większość środowiska artystycznego”. Widząc konsternację zebranych powiedział: „Jeśli kogoś obraziłem, to cofam te słowa”.

Na dworze chana

Dyrekcja Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego i Oddział Polski The Explorers Club zapraszają na wernisaż wystawy „Ćwierć wieku przed Marco Polo: Benedykt Polak i Giovanni da Pian del Carpine na dworze chana Mongołów, 1245–1247”, który odbędzie się 26 lutego 2018 r. o godz. 14.00 w Starym BUW-ie (Uniwersytet Warszawski, Krakowskie Przedmieście 26/28).W trakcie inauguracji zostanie ogłoszona lista laureatów tegorocznej edycji Nagrody im. Benedykta Polaka.

Poezje w Stodole

24 lutego o godz. 18.00 w Stodole przy ul. Batorego 10 odbędzie się wieczór muzyki i poezji Pawła Bartłomieja Greca „Jestem początkiem, ale nie mam końca” z udziałem zespołu The Warsaw Dixielanders i MelluSya oraz aktorów Justyny Kowalskiej i Jakuba Gawlika.

Jazz dla dzieci

24 lutego Fundacja Jazz Jamboree rozpoczyna cykl 4 spektakli dla dzieci w Kinie Muranów „Poranki Jazzowe 2017”. Poranki te to forma multimedialnych spektakli muzycznych w soboty o godz. 11.00 w Kinie Muranów skierowanych do dzieci w wieku 2-7 lat wraz rodzicami. Program spektaklu: Zespół jazzowy wykonuje uprzednio przygotowaną ilustrację do kilku filmów animowanych dla dzieci; Po koncercie – spotkania z artystami-muzykami i prezentacja instrumentów muzycznych; Zajęcia plastyczne prowadzone przez instruktorów z użyciem: planszy, kredek, mazaków, farb, elementów drewnianych.

VAT-7 elektronicznie

Od 1 stycznia 2018 r. wszyscy podatnicy VAT, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, w tym mikroprzedsiębiorcy, są zobowiązani do prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestr sprzedaży i zakupów VAT) i posiadają obowiązek przesyłania jej jako Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT). Obowiązek złożenia pliku JPK_VAT za styczeń upływa 26 lutego 2018 r. Plik można wysłać do urzędu  skarbowego za pośrednictwem bezpłatnych aplikacji udostępnianych przez Ministerstwo Finansów.

Pomniki na pl. Piłsudskiego

Pomnik Lecha Kaczyńskiego stanie w listopadzie 2018 r. 10 kwietnia ma być wmurowany kamień węgielny pod ten pomnik przed budynkiem Garnizonu Warszawskiego na pl. Piłsudskiego – zapowiedział gość Radia ZET, przedstawiciel komitetu budowy pomników Jacek Sasin. Wymiar całej konstrukcji to między 6 a 7 metrów. Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej zostanie odsłonięty 10 kwietnia.

Udostępnij

About Author