poniedziałek, 4 grudnia

Laur Wiecha

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Szanowna Publiko i Artyści Śmichu-Chichu! Każdy, kto chce podzielić się swoim humorystycznym talentem, może się już teraz zgłosić.

Burmistrz Dzielnicy Targówek zaprasza zacnych i szanownych  Państwa w dniu 26 maja do parku Wiecha przed Teatrem Rampa na spotkanie z niepowtarzalnym humorem, muzyką, tańcem oraz  zabawą podczas całodniowej imprezy Targówek Satyryczny Wiechowisko i III edycji kabaretowego Turnieju Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha. W tegorocznym Turnieju rolę jurora przyjęła znakomita artystka polskiego kabaretu, pani Katarzyna Pakosińska, która podczas plenerowej gali finałowej zaprezentuje także swój estradowy show.

Jak komentują starsi uczestnicy Wiechowiska: „…żyjemy młodością, radością, śmiechem
i Warszawą i jakoś tak lżej i tanecznie”. „Ale jazda” komentują szkolni uczestnicy, a wszyscy – amatorzy i profesjonalni kabareciarze, wśród salw śmiechu zgarniają prestiżowe nagrody, Laury Wiecha, i walczą o Nagrodę  Publiczności mierzoną w decybelach owacji i braw!

Maciej Gąsiorek, aktor Teatru Rampa, pomysłodawca i dyrektor Turnieju tak określa zamysł pokoleniowej zabawy z humorem:  „Konkurencje: śmieszna piosenka, monolog kabaretowy z możliwością stand-upu, występy grup kabaretowych, freestyle w kategorii open. Przez cały dzień będziemy świadkami finałów współczesnych, humorystycznych prezentacji  w trzech kategoriach  wiekowych: szkolnej  – artystów młodzieńczego śmiechu, dorosłej – lwów estrady kabaretu  i po raz pierwszy, osobnej kategorii seniorów – artystów najserdeczniejszego śmiechu. Oceniamy każdą kategorię wiekową osobno. Pragniemy z wielkim szacunkiem uhonorować Seniorów, bo to właśnie oni nas tego mądrego śmiechu nauczyli. Oni już wiedzą, że prześmiać trudności to wielka sztuka i życiowa mądrość, a  młodzi śmiechem walczą i zdobywają. Najważniejsze, że wszystkich: małych, większych i największych, śmiech, jak saper, potrafi rozbroić czy też jak bokser znienacka  znokautować i położyć na łopatki. Śmiech, idący przez pokolenia, i jego tematy są lusterkiem polskiej rzeczywistości. Gospodarzami kabaretowej estrady będą kabareciarze i  satyrycy tworzący w sferze warszawskiego sentymentu, prowadzący imprezę w gwarze warszawskiej, ale współczesne wypowiedzi będą głosem codzienności. Każdego, kto chce podzielić się swoim humorystycznym talentem – ZAPRASZAMY. Autorzy i kompozytorzy dowolni, także samo twórczość własna. Na zgłoszenia czekamy do 12 kwietnia.”

Jurorzy: Katarzyna Pakosińska, Krzysztof Jaślar, Cezary Domagała. Półfinały 23 kwietnia w Teatrze Rampa. Gala finałowa 26 maja, park Wiecha przed Teatrem Rampa. Patronat prasowy sprawuje m.in. Południe.

www.targowek.waw.pl/turniejolaurwiecha; Biuro Turnieju: tel. 668 190 999; twsolaurwiecha@gmail.com; Zgłoszenia do 12 kwietnia 2018 r.

Udostępnij

About Author