poniedziałek, 15 lipca

Turniej taksówkarzy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Władysław Adamski

W hali sportowej CRS Bielany został rozegrany XII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Licencjonowanych Taksówkarzy. Do rozgrywek przystąpiło 12 zespołów. Udział wzięli nie tylko taksówkarze z Warszawy. Na zawody przyjechały też drużyny z Krakowa Lublina i Białegostoku. – Turniej Taxi Cup to interesująca impreza o liczącej się tradycji –  mówi  zastępca burmistrza dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk. – Cieszę się, że od kilku lat rozgrywany jest w naszej dzielnicy.

Startujące zespoły podzielono na trzy grupy. W każdej ekipie grało 4 zawodników oraz bramkarz. Mecz trwał 15 minut. Awans do  dalszych rozgrywek uzyskało 8 najlepszych drużyn. Od tej fazy mecze rozgrywano systemem play-off, czyli pucharowym.

Po zaciętej rywalizacji zwycięzcą meczu finałowego okazał się zespół Grosik Taxi z Warszawy. Drugie miejsce zajęli piłkarze Mytaxi, a trzecie zawodnicy  Cooltura z Białegostoku. W finale rozstrzygnęły dopiero rzuty karne.

– To był XII turniej z cyklu Taxi Cup –  podsumowuje organizator zawodów Krzysztof Jasiński. – Turniej ma na celu zintegrować środowisko taksówkarzy, ale też propagować zdrowy styl życia i aktywność sportową. Bielany są świetnie nadającym się do tego celu miejscem.

Udostępnij

About Author