wtorek, 23 kwietnia

Gimnastycy w kwietniu na Ursynowie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Irina Cup 2018. W dniach 6-8 kwietnia w Arenie Ursynów rozegrane zostaną 10. Międzynarodowe Zawody Gimnastyki Artystycznej Irina Cup. To jedna z najbardziej prestiżowych imprez tej dyscypliny sportu w Polsce, przyciągająca co roku najlepsze zawodniczki z czołowych klubów krajowych i zagranicznych. Już dziś na nie zapraszamy – „Południe” jest patronem medialnym imprezy.

Gimnastyka artystyczna jest poddyscypliną gimnastyki, uprawianą przez dziewczęta w wieku od około 4 do 24 roku życia. Zawodniczki lub zespoły wykonują ćwiczenia z jednym lub kilkoma przyborami: piłką, wstążką, obręczą, skakanką, parą maczug lub układ taneczno-akrobatyczny (bez przyborów). Gimnastyka artystyczna łączy w sobie elementy baletu, gimnastyki, tańca i umiejętności posługiwania się przyborami.

W tym roku turniej Irina Cup będzie najważniejszym wydarzeniem gimnastyki artystycznej w Polsce. Po raz pierwszy zawody wpisane zostały do oficjalnego kalendarza Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej i stanowią eliminację do Mistrzostw Europy (Guadalajara), Mistrzostw Świata (Sofia) oraz  Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Argentynie. Patronat nad imprezą objęły: Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna, Polski Komitet Olimpijski oraz Prezydent m.st. Warszawy.

– Przyjazd do Warszawy zapowiedziały najlepsze zawodniczki na świecie, które przygotowują się do imprez rangi mistrzowskiej, a termin naszego turnieju bardzo im odpowiada. Możemy spodziewać się występów na najwyższym poziomie, jakie w Polsce rzadko mamy okazję oglądać – wyjaśnia Irina Lordkipanidze, główna organizatorka zawodów.

Należy się spodziewać ponad 130 zawodniczek z 15 krajów z całego świata, m.in. z Australii, Białorusi, Izraela, Estonii, Litwy, Gruzji, Belgii, Rosji, Uzbekistanu, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wystąpią również najlepsze zawodniczki z Polski, łącznie z członkiniami Kadry Narodowej juniorek i seniorek.

Równolegle z zawodami, w ramach Irina Cup 2018, odbywać się będą warsztaty Master Class i otwarte treningi dla zawodniczek i trenerek. Ich honorowym gośćmi będą: Anna Rizatdinova (UKR) – brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich Rio 2016,  Salome Pazhava (GEO) – finalistka Igrzysk w Rio, brązowa medalistka Pucharu Świata 2016 oraz Victoria Mazur (UKR) – brązowa medalistka mistrzostw świata (2015).

 

Udostępnij

About Author