poniedziałek, 15 lipca

Nasz Służew

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Służew dla wielu z nas – to nasze miejsce na ziemi – to nasza mała ojczyzna. To tu przeżywamy radości i smutki. To tutaj rosną i żyją kolejne pokolenia służewiaków. W natłoku codziennych obowiązków i zdarzeń nieczęsto jednak zwracamy uwagę na bliższą i bardziej odległą historię naszego Służewa – Służewa, który jest starszy od Warszawy.

Organizatorzy turnieju i konkursu „Nasz Służew”: Spółdzielnia Mieszkaniowa „Służew nad Dolinką”, Stowarzyszenie Mieszkańców Służewa oraz Służewski Dom Kultury, mają nadzieję, że ankieta i konkurs oprócz sprawdzenia wiedzy oraz szansy uzyskania atrakcyjnej nagrody, zachęcą również do bliższego zapoznania się z przeszłością miejsca, gdzie żyjemy i tworzymy teraźniejszość.

Turniej wiedzy o Służewie, adresowany jest głównie do mieszkańców Służewa i osób zainteresowanych historią jego terenu. Formą uczestnictwa jest wypełnienie ankiety. Uczestniczyć mogą osoby niepełnoletnie ale nie mogą uczestniczyć pracownicy organizatorów oraz ich rodziny. Formularz ankiety dostępny jest w Magazynie „Nad Dolinką”, na stronie internetowej Spółdzielni Mieszkaniowej „Służew nad Dolinką” (www.smsnd.pl) oraz w siedzibie Spółdzielni przy ul. Mozarta 1. Wypełnioną ankietę można wrzucić do urny wystawionej w kancelarii Spółdzielni przy ul. Mozarta 1 (pokój nr 2 na parterze) w terminie do dnia 25 maja 2018 r., do godz. 14.00. Formularz ankiety będzie można otrzymać również w sobotę, 26 maja 2018 r., na pikniku „Rodzinna Majówka na Służewie” i złożyć do godziny 15.30. Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród nastąpi podczas tego pikniku  około godziny 17.00. Wśród nagród do wygrania m.in.: hulajnoga, sprzęt sportowy, albumy pamiątkowe.

Przedmiotem konkursu „Nasz Służew” mogą być wspomnienia, pamiętniki, reportaże, wywiady, zapisy rozmów – w dowolnej formie literackiej i artystycznej – związane z terenem Służewa w jego współczesnych i historycznych granicach (m.in. klasztor dominikanów, parafia św. Katarzyny, Żółta Karczma, Fort na Służewie). Forma i objętość prac dowolna. Prace konkursowe mogą być przygotowane w postaci: tekstu w formie elektronicznej, maszynopisu lub czytelnego rękopisu, materiałów audiowizualnych (filmy, nagrania audio, prezentacje multimedialne, zdjęcia itp.). Prace należy składać w terminie do dnia 15 października 2018 r. w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Mozarta 1 (kancelaria na parterze). Szczegółowy regulamin konkursu będzie dostępny są na stronie internetowej SM „Służew nad Dolinką” (www.smsnd.pl).

Udostępnij

About Author