poniedziałek, 20 maja

Sprzeciw wobec molocha

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Władysław Adamski

Nie ma zgody na budowę dużego budynku przy ulicy Żeromskiego 17 na Bielanach. Mieszkańcy protestują i zbierają podpisy pod petycją zmierzającą do zatrzymania inwestycji.

Budynek stanąłby na miejscu dawnej poczty.  Okoliczni mieszkańcy uważają jednak, że jego kubatura wykracza znacznie poza ramy dobrego sąsiedztwa. Protest mieszkańców popiera stowarzyszenie Razem dla Bielan, które koordynowało akcję zbierania podpisów pod pismem ze sprzeciwem wobec budowy. Dokument skierowany  został do Marleny Happach, dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m. st. Warszawy.

– Projekt planu miejscowego dla osiedla „Słodowiec”  podkreśla zakaz stawiania w tym miejscu budynków kłócących się z istniejącym układem urbanistycznym. Deweloper może mimo to skorzystać z faktu, że nie został jeszcze uchwalony plan miejscowego zagospodarowania przestrzennego – wskazuje zastępca burmistrza dzielnicy Bielany, a zarazem przewodniczący stowarzyszenia Razem dla Bielan Grzegorz Pietruczuk. – Nie wydaje się jednak, aby pośpiech w tym przypadku był rozsądnym rozwiązaniem.

Podobne oczekiwania mają mieszkańcy.  Liczą, że nie zostanie wydane pozwolenie na budowę do czasu uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego dla osiedla Słodowiec.

– Podpisy pod wnioskiem zbieraliśmy przeszło tydzień – informuje Krystian Lisiak ze stowarzyszenia Razem dla Bielan. –  Wystąpienie poparło prawie tysiąc mieszkańców, którzy nie chcą w tym miejscu takiego molocha.

Biorąc pod uwagę, że opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego jest już w końcowej fazie, nikomu nie powinna zaszkodzić mała zwłoka. Podpisani pod pismem podkreślają, że będzie to dobry test na  wsłuchiwanie się w opinie mieszkańców przez władze miasta.

Udostępnij

About Author