poniedziałek, 20 maja

Wyprawka w dorosłe życie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

26 kwietnia w LXX Liceum Ogólnokształcącym im. Aleksandra Kamińskiego oraz 27 kwietnia w LXIII  Liceum Ogólnokształcącym im. Lajosa Kossutha odbyły się uroczystości, podczas których uczniowie ostatnich klas odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Uczniowie dziękowali nauczycielom, a ci wręczali nagrody za wyniki w nauce i inne osiągnięcia. Nie obyło się bez ciekawych występów, tematycznie nawiązujących do życia szkolnego.

– W kolejnych dniach absolwenci zmierzą się z jednym z największych życiowych wyzwań, czyli z egzaminami maturalnymi. Życzę im, aby uzyskane wyniki stały się przepustką na dalszą drogę, pozwalającą jak najlepiej zaplanować dorosłe życie. Mam także nadzieję, że tegoroczni maturzyści w przyszłości zechcą włączyć się w działania na rzecz ursynowskiej społeczności. Dzielnica Ursynów pozostaje otwarta na ciekawe pomysły i aktywnych mieszkańców. Mam także nadzieję, że udział władz Ursynowa w pożegnaniu maturzystów stanie się tradycją, która będzie kontynuowana w kolejnych latach – powiedział burmistrz Robert Kempa.

Burmistrz wręczył maturzystom pamiątkowe upominki (na zdjęciu). W imieniu Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, był to zbiór napisanych specjalnie dla nich opowiadań Jarosława Klejnockiego, Huberta Klimko-Dobrzanieckiego, Joanny Olech i Łukasza Orbitowskiego „Rzeczy warszawskie z dreszczem” oraz „Warszawskie vademecum niepodległości’, zawierające kalendarium wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości, śpiewnik na stulecie oraz Abecadło Warszawskie 1918. W imieniu własnym – książkę Andrzeja Rogińskiego „Historia Ursynowa” oraz list gratulacyjny.

Udostępnij

About Author