niedziela, Lipiec 5

Bieg Ursynowa

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płaska i szeroka trasa 12. Biegu Ursynowa, wytyczona na dwupasmowej al. KEN, to idealne miejsce do walki o wyniki sportowe i doskonałe na debiut na tym dystansie. Yes, I KEN – to hasło, jak co roku będzie towarzyszyć uczestnikom zawodów. Zawodnicy wyruszą spod Urzędu Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61) 16 czerwca o godz. 10.00.

Wśród zawodników walczących o medale znajdzie się m.in. aktualny Mistrz Polski w maratonie i srebrny medalista Mistrzostw Europy z 2014 roku – Yared Shegumo. Reprezentant Polski legitymuje się też najlepszym w stawce rekordem życiowym na 5 km – 14:17. Rywalizacja zapowiada się więc wyjątkowo pasjonująco, ponieważ na liście zawodników, którzy będą walczyć o podium, znajduje się też kilku najbardziej obiecujących biegaczy młodego pokolenia. Wśród nich jest m.in. Kamil Jastrzębski, który w ubiegłym roku sięgnął po brąz (14:23). Wśród pań faworytkami wydają się Ewa Jagielska – druga zawodniczka na mecie w 2016 roku oraz Angelika Mach, która legitymuje się takim samym rekordem życiowym jak Jagielska – 16:16. Ciekawi nas równocześnie forma trzeciej w tym roku polskiej maratonki Aleksandry Lisowskiej oraz aktualnej mistrzyni Polski na tym dystansie Karoliny Pilarskiej.

W tym roku uczestnicy Biegu Ursynowa po raz pierwszy mieli możliwość wzięcia udziału w największej biegowej akcji charytatywnej w Polsce – #BiegamDobrze! Zamiast wnoszenia tradycyjnej opłaty startowej, biegacz podczas rejestracji mógł założyć zbiórkę charytatywną na rzecz Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa. Po uzbieraniu 200 zł otrzywał pakiet startowy w prezencie, a zebrane przez niego środki wspomagają działania Fundacji.

Dla najmłodszych amatorów sportu organizatorzy przygotowali Wielobój Sprawnościowy, w którym udział mogą wziąć dzieci w wieku 5-11 lat. Każdy uczestnik, który zmierzy się z ośmioma zadaniami sprawnościowymi, otrzyma pamiątkowy medal i upominek. Stacje Wieloboju będą działy przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów w godzinach 9.00-15.00. Obowiązkowej rejestracji dokonuje się na miejscu.

Zapisy i najważniejsze informacje znajdują się na stronie: www.BiegUrsynowa.com

Impreza organizowana jest z inicjatywy Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy i przy pomocy jej środków finansowych. Wykonawcą biegu jest Fundacja „Maraton Warszawski”.

Udostępnij

About Author